אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: לא אסכים להעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח צילום: ענת גוטמן

נחשף בכלכליסט

לפיד: לא אסכים להעלאת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח

מוקדם יותר היום אישר שר החקלאות את עליית מחיר החלב הגולמי ב-7%. המחלבות עשויות לעתור לבג"ץ

23.06.2014, 16:40 | נורית קדוש

למרות ששר החקלאות יאיר שמיר העלה את מחיר החלב הגולמי ב-7%, שר האוצר יאיר לפיד מסרב להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים ובכך מאלץ את המחלבות לספוג ההתייקרות.

קראו עוד בכלכליסט

המחלבות יוכלו לעתור לבג"ץ, שכן בהינתן התייקרות בשיעור של 3%, נדרשת ועדת הפיקוח על המחירים להמליץ לשר האוצר ולשר החקלאות לאשר ההתייקרות לצרכן ועל השרים לאשר המלצה זו.

מוקדם יותר היום, כמו שנחשף ב"כלכליסט", אישר שר החקלאות כי החל מהשבוע הבא יעלה מחיר המטרה (המחיר שמקבל הרפתן מהמחלבה עבור החלב הגולמי) בכ-7%.

מוצרי חלב (ארכיון), צילום: אריאל בשור מוצרי חלב (ארכיון) | צילום: אריאל בשור מוצרי חלב (ארכיון), צילום: אריאל בשור

בהתאם לחוק מתעדכן אחת לרבעון, העדכון הקרוב ייכנס לתוקפו ב-1 ביולי ויהיה בגובה של 14.59 אגורות נוספות (המחיר המעודכן החל מ- 1 ביולי יעמוד על 228.83 אגורות לליטר), עלייה של 6.81%. במשרד החקלאות טוענים כי מיתנו את העלייה במחיר המטרה, שעל פי התחשיב היתה אמורה להיות בגובה של 18.1 אגורות בגלל הצפי של המשרד, כי עלויות הייצור של חלב גולמי ירדו ברבעון הבא.

רוב העלייה במחיר המטרה נרשמת בשל עלייה חדה במחיר התבואות שמשמשות כמזון לפרות, שהושפעו בשל הבצורת (אשר הוכרזה לא מכבר). העלייה במחיר המטרה מביאה לידי ביטוי בהתאם לנוהל, מחירי מוצרי החלב בפיקוח יובאו לדיון בוועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והחקלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אם את/ה אנשים נבונים תוכלו למצוא מספיק הסמכתאות מיהמנות ולוודא מהי האמת.
שיעלו את המחירים ב% 25וב50% לי זה לא משנה.אני מהאנשים הנבונים שהבינו שחלב ומוצריו הם רעל לגוף. מרבית המחלות הקשות כגון סתימת עורקים,סכרת,השמנת יתר,בריחת סידן ובעיות בעצמות אלצהיימר ועוד הרשימה ארוכה..יש להם קשר לצריכת חלב,גבינות וכל שאר המוצרים מתעשיית השומן שבאה מהחי.גם אני לא גר בישראל ואין לי מוטיב לשקר.פשוט מרמים אתכם מכל הכיוונים.מי ששכל לו בראשו יכול להתעניין ובאינטרנט יש המון כתבות מצולמות בידי רופאים מומחים שמסבירים היטב מדועהחלב גורם נזק רב לבריאותנו.
ארז  |  23.06.14
1.
מדכא לראות דברים כאלו
ומהצד השני, משמח אותי שברחתי מהמדינה הזו כשזה המצב. הקפטיליזם החזירי לא יודע שובע, ודורס את האזרחים, פול גז לתוך קהל אזרחי שלא מסוגל להתגונן. מדינה של שחיתות ושלטון של כסף. הלוואי ואוכל יום אחד לחזור, אבל במצב הקיים, אינני רואה את החזרה כאפשרות ריאלית בשנים הקרובות.
דוד  |  23.06.14