אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיקוד העורף מציג את iOref: מערכת התראות לסמארטפון

פיקוד העורף מציג את iOref: מערכת התראות לסמארטפון

המערכת שזכתה לכינוי iOref תספק יכולות משלוח התראות חירום לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים וכן תאפשר דו שיח בין האזרח לפיקוד העורף. עלות ההקמה הינה מיליוני דולרים

23.06.2014, 16:45 | רפאל קאהאן
טלדור תקשורת גלאסהאוס זכתה במכרז של פיקוד העורף, לפיתוח מערכת התראות בצה"ל באמצעות האינטרנט, כך על פי הודעת החברה מהיום (ב'). במסגרת הפרויקט תקים תקשורת גלאסהאוס את מערכת iOref, וכן תהיה אמונה על הניהול, הפיתוח, ההקמה והתחזוקה שלה. הטכנולוגיה מתבססת על מוצר של חברת 'איוויגילו', הפועלת כקבלן משנה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מידע שהגיע לידי "כלכליסט" עלות פיתוח המערכת הינה כמה מיליוני דולרים. iOref תתווסף למערכות שקיימות בפיקוד העורף, ותספק מענה משלים למערך הצופרים, ולתחום ההנחיות וההסברה בטלוויזיה וברדיו.

את ההתראה על אזעקת צבע אדום תקבלו ישירות לסמארטפון, צילום: איי אף פי את ההתראה על אזעקת צבע אדום תקבלו ישירות לסמארטפון | צילום: איי אף פי את ההתראה על אזעקת צבע אדום תקבלו ישירות לסמארטפון, צילום: איי אף פי

בפיקוד העורף הבינו כנראה כי כיום הציבור זמין יותר באמצעי המובייל. iOref פועלת בגזרת האינטרנט, ותפקידה להפיץ מסרי התראה, הנחייה והסברה באמצעות סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים אישיים. המערכת תדע לשלוח את ההודעות לכל האזרחים באיזור הסכנה.

לדברי טירן לוי, מנכ"ל טלדור תקשורת גלאסהאוס, "במציאות של היום, בה כולנו זמינים ומתעדכנים on line, קיימת חשיבות רבה להעברת מסרי התרעה באמצעות המכשירים הניידים. מערכת חדשנית זו תסייע לאזרחים לקבל מידע בזמן אמת", בחברה סירבו להתייחס לסכום העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות