אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה ממשיך לממש: מכר אחזקות בברק קפיטל ב-237 מיליון שקל צילום: ראובן שוורץ

תשובה ממשיך לממש: מכר אחזקות בברק קפיטל ב-237 מיליון שקל

הרוכש הוא מייסד ובעל השליטה בחברת הנוסטרו אייל בקשי. ברק קפיטל עוסקת במסחר באופציות על מדדים וסחורות ומעסיקה למעלה ממאה סוחרים. קבוצת דלק רכשה את חלקה בחברה ב-2007 בהשקעה של 24 מיליון שקל

24.06.2014, 11:41 | שי סלינס
קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה ממשיכה לממש נכסים ולהתרכז בפעילות הגז והנפט. הקבוצה הודיעה היום (ג') כי מכרה את אחזקותיה (46%) בברק קפיטל למנכ"ל החברה אייל בקשי תמורת 237 מיליון שקל. לפני העסקה החזיק בקשי ב-51% ממניות ברק קפיטל. קבוצת דלק רכשה את חלקה בחברה ב-2007 בהשקעה של 24 מיליון שקל.   

קראו עוד בכלכליסט

מתוך סכום העסקה הכולל, תקבל קבוצת דלק 100 מיליון שקל במזומן אשר ישולמו בשני תשלומים, 40 מיליון שקל במועד השלמת העסקה ו-60 מיליון שקל תוך חודש וחצי מיום מועד ההתקשרות בתוספת ריבית. שאר הסכום יועמד לבקשי כהלוואה לתקופה ממוצעת (מח"מ) של כ-3 שנים ויישאו ריבית שנתית בשיעור 7%. להבטחת ההלוואה ישמשו כל מניות ברק קפיטל שנמכרו על ידי הקבוצה וכן נקבעו התניות פיננסיות שונות להבטחת יתרת התמורה לקבוצה.

אייל בקשי , צילום: שלום בר טל אייל בקשי | צילום: שלום בר טל אייל בקשי , צילום: שלום בר טל

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק: "מדובר על מימוש המצטרף לשורה של הסכמים מוצלחים עליהם חתמנו בחודשים האחרונים כחלק מהאסטרטגיה של הקבוצה לחזק את מבנה ההון ולהתמקד בתחום האנרגיה. תזרים המזומנים שינבע מעסקה זו ימשיך לחזק את הבסיס הפיננסי האיתן של הקבוצה".

קבוצת ברק קפיטל נחשבת לקבוצה סולידית ושקטה. בקשי (49) החל את דרכו בעסקי הפיננסים בלימודים באוניברסיטת ניו יורק, כשבמקביל שימש עוזר בחברה שסחרה באופציות על מדד 500 S&P. לאחר מכן פעל עצמאית במסחר ועשיית שוק באופציות וחוזים עתידיים על סחורות בבורסה בשיקגו. ברק מעסיקה יותר ממאה סוחרי נוסטרו מנוסים שרשומים כבעלי חברות, סוחרים בהון העצמי של החברה־האם שמתבסס על הרווחים שלה וגם על מינופים מהבנקים, ואז מתחלקים איתה ברווחים.

בישראל היה בקשי ממקימי בית ההשקעות בטוחה והוא נחשב לאחד משני סוחרי המעו"ף הגדולים בארץ. בשנים האחרונות גדל היקף פעילותה של ברק קפיטל והיא התברגה בצמרת חברות החיתום בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות