אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתווך רון אסט הורשע בגניבה; השופט רוזן גזר עליו 8 שנות מאסר צילום: שאטרסטוק

המתווך רון אסט הורשע בגניבה; השופט רוזן גזר עליו 8 שנות מאסר

אסט הורשע במסגרת הסדר טיעון ב-17 אישומים של מרמה, זיוף והלבנת הון. הוא יפצה את הנפגעים ב-3.8 מיליון שקל ויוטל עליו קנס של 300 אלף שקל

24.06.2014, 11:34 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, דוד רוזן, הרשיע היום את עו"ד רון אסט, מתווך נדל"ן מת"א, בגניבה של כ-14 מיליון שקל מלקוחותיו. אסט הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, ב-17 אישומים של מרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, זיוף ועבירות הלבנת הון. על פי ההסדר, אם יאושר על ידי בית המשפט, אסט ירצה עונש של שמונה שנות מאסר ויוטל עליו קנס של 300 אלף שקל. הוא יפצה את הנפגעים בכ-3.8 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

על פי כתב האישום, בין השנים 2008-2013 הוא תכנן לרמות ולגנוב כספי משקיעים בהיקף של כ-13,830,600 שקל במסגרת עסקאות פיקטיביות בתחום נדל"ן. אסט ניצל את המוניטין הרב שצבר בשוק הנדל"ן ב-20 שנות עיסוקו כיזם וכקבלן כדי ליצור אמון בפני המתלוננים, תוך שהוא מציע להם למכירה נכסים שכלל אינו רשאי למכור.

כך למשל הוא יצר מצג שווא לפיו הוא מייצג את הדיירים במתחם של רחוב תחכמוני 14 בפרויקט בינוי-בינוי ("פרויקט עין גנים"), תוך שהוא מצטייד במסמכים מזויפים הנושאים את פרטיהם האישיים. מסמכים אלו התירו, לכאורה, לאסט לבצע עסקת מכר בשמם של "המוכרים" ובאמצעותם שכנע את המתלוננים להעביר לו מיליוני שקלים. אסט הורשע בנוסף בכך שהשתמש באחיו ואחרים כדי להלבין כספים בסך 9 מיליון שקל.

התיק מנוהל ע"י עו"ד ניר ביטון מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי). את אסט מייצג עו"ד שגיא סיוון מהסנגוריה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות