אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל גלאס מגיע לבריטניה

גוגל גלאס מגיע לבריטניה

המשקפיים החכמים המפורסמים והמושמצים, שעד כה מכירתם הוגבלה רק לארצות הברית, מגיעים לאירופה במחיר של 1,700 דולר לאב הטיפוס. גוגל עדיין לא הכריזה מתי תציג או תשיק את הגרסה המסחרית הסופית

24.06.2014, 11:53 | עומר כביר

חוצים את האוקיינוס האטלנטי: גוגל החלה למכור את המשקפיים החכמים שלה, גוגל גלאס, גם בבריטניה – הפעם הראשונה שבה החברה מוכרת באופן רשמי את המשקפיים החכמים שלה מחוץ לארצות הברית. 

קראו עוד בכלכליסט

אף שרשמית גוגל עדיין מגדירה את המשקפיים כמוצר בטא ואב-טיפוס, ולא כמוצר מסחרי סופי, החברה מרחיבה בקביעות את היקף המכירה שלהן. במאי האחרון נפתחה האפשרות לרכוש את המשקפיים לכל תושבי ארצות הברית ללא מגבלה, אחרי שקודם לכן רק חברים בתוכנית Explorer המוגבלת של גוגל יכלו להשתמש בהם. החברות בתוכנית הוגבלה למפתחי אפליקציות בלבד שזכו בתחרות שארגנה ענקית החיפוש. עם הזמן, גוגל אפשרה לזוכים להזמין עוד ועוד מחבריהם לתוכנית.

משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס משקפי גוגל גלאס

כעת, כאמור, מציעה גוגל רשמית את המשקפיים גם מחוץ לארצות הברית, ללא כל מגבלה, במחיר לא שווה לכל נפש של אלף פאונד "בלבד" (כ-1,700 דולר), לדגם עם המסגרת הבסיסית -  200 דולר יותר ממחירם במדינת הבית. בשלב זה לא ברור האם גוגל מציעה אפשרות לרכוש בבריטניה גם את המסגרות המועצבות של גוגל גלאס. בסרטון פרסומי, החברה הדגימה מגוון פעילויות שאפשר לבצע עם גוגל גלאס בבמלכה המאוחדת, כמו לדבר עם חברים בזמן נסיעה ברכבת התחתית, לצלם אדם מנגן באקורדיון או לנסוע על אופניים ברחובות לונדון ההומים.

מאז השקתם הפכו גוגל גלאס לאחד המוצרים המושמצים ביותר למוצר בעולם הטכנולוגיה, אפילו יותר מווינדוס ויסטה וגם על ידי עיתונאים ומומחי טכנולוגיה שתמכו במשקפיים בתחילת דרכם, כגון הבלוגר רוברט סקובל. משתמשי המשקפיים זכו לכינוי המעליב Glassholes, ומספר מוסדות עסקיים דוגמת חנויות ובתי קפה אסרו על המשתמשים בהם להיכנס לשטחם. נותר רק לתהות האם בבריטניה, שזכתה לכינוי "הממלכה המנוטרת" הודות למספר הגדול של מצלמות CCTV שמוצבות ברחובות עריה, יגלו התושבים יחס סלחני יותר למשקפיים.

בינתיים, גוגל ממשיכה במאמצים להפוך את גוגל גלאס למוצר פחות גיקי ויותר שיקי, בין השאר על ידי עידוד פיתוח אפליקציות גלאס המיועדות לארגונים גדולים. בנוסף, החברה חשפה אתמול (ב') ליין נוסף של מסגרות מעוצבות, מבית היוצר של Diane Von Fürstenberg. החברה הציגה חמש מסגרות לעדשות ראייה או עדשות במחיר של 225 דולר, ושמונה משקפי שמש במחיר של 120 דולר. זאת, כמובן, בנוסף למחיר המערכת של גוגל גלאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות