אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבקה ברוקס, לשעבר העורכת הראשית של ה"ניוז אוף דה וורלד", זוכתה צילום: אי פי אי

רבקה ברוקס, לשעבר העורכת הראשית של ה"ניוז אוף דה וורלד", זוכתה

אנדי קולסון, עורך לשעבר בדסק העולם של "ניוז קורפ" וכיום יועץ התקשורת של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הורשע בציתות לשיחות טלפון והוא צפוי למאסר

24.06.2014, 15:41 | שירות כלכליסט

רבקה ברוקס, לשעבר העורכת הראשית של ה"ניוז אוף דה וורלד", זכותה מאשמה לקשירת קשר לציתות לטלפונים, למתן שוחד ולשיבוש הליכי המשפט.

ברוקס שימשה העורכת הראשית של הצהובון של אפריית הענק של רופרט מרדוק, ואשר נסגר ב-2011 בעקבות פרשת האזנות הסתר, והיא התפטרה מתפקידה באותה שנה עקב הפרשה.

חבר מושבעים בבית משפט בלונדון החליט על זיכוייה של ברוקס והביא אל סיומו משפט שארך 8 חודשים במסגרת אחת משערוריות התקשורת הגדולות ביותר בתולדותיה של בריטניה.

אנדי קולסון, עורך לשעבר בדסק העולם של "ניוז קורפ", וכיום יועץ התקשורת של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הורשע בציתות לשיחות טלפון והוא צפוי למאסר.

אולם, פסקי דין אלו הם ניצחון חלקי בלבד למשטרה ולתובעים שהשקיעו 3 שנים ועשרות מיליוני ליש"ט בניסיון להביא לדין את המעורבים בשערוריית הציתות לטלפונים.

רבקה ברוקס, צילום: MCT רבקה ברוקס | צילום: MCT רבקה ברוקס, צילום: MCT

המשפט, שהיה אחד הארוכים והיקרים בתולדות המשפט הפלילי במדינה, כלל טענות לגבי האופן שבו עיתונאים משני העיתונים, שעבדו בזמנו תחת ברוקס וקולסון, הפרו פעם אחר פעם את החוק, בניסיון למצוא ידיעות מרעישות.

חבר המושבעים שמע כיצד עיתונאים צותתו למאות שיחות טלפון של אנשים פרטיים ואנשי ציבור. בין השאר שכר העיתון את שירותיו של בלש פרטי תמורת 100 אלף ליש"ט בשנה כדי לצותת לשיחות של בני משפחת המלוכה, בהם הנסיכים ויליאם והארי וכן קייט מידלטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות