אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ הציבורי עבד: יוסי בכר ויתר על בונוס של 1.5 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

הלחץ הציבורי עבד: יוסי בכר ויתר על בונוס של 1.5 מיליון שקל

כעת, עלות שכרו של בכר תעמוד בשנת 2013 על 2 מיליון שקל. צעדו של בכר מתווסף אל הצעד של ביטוח ישיר בניהולו של רביב צולר שפרסמה אתמול מדיניות תגמול מתוקנת לפי הוראות המפקחת על הביטוח

24.06.2014, 16:04 | תומר ורון

הלחץ הציבורי והלחץ שמגיע ממשרד האוצר עובד. בנק דיסקונט הודיע לפני זמן קצר כי היו"ר, יוסי בכר, לא יקבל את הבונוס השנתי בגין 2013. "הננו להודיע, כי דירקטוריון הבנק קיבל את הודעתו של יו"ר הבנק, ד"ר יוסי בכר, בדבר החלטתו לוותר על המענק השנתי בגין שנת 2013", נכתב. כעת, עלות שכרו של בכר אחרי ויתור הבונוס תעמוד בשנת 2013 על 2 מיליון שקל.  

בכר ודיסקונט העדיפו שלא לעמוד מול צעדיו של יאיר לפיד שפועל לאחרונה באופן אינטנסיבי להגבלת שכר הבכירים עד לרף של 3.5 מיליון שקל. נקודה משמעותית נוספת שככל הנראה קיבלה משקל בהחלטת דיסקונט היא שהבנק יציג בסוף אוגוסט תוכנית התייעלות שאותה מגדירים בבנק כ"התחלה של דרך חדשה". בכר והבנק הבינו הבין כי נוכח פרסום התוכנית שתכלול דרישות התייעלות מהעובדים, נכון כי בכר יוותר על הבונוס.  

יוסי בכר יוסי בכר יוסי בכר
 

צעדו של בכר מתווסף אל הצעד של ביטוח ישיר בניהולו של רביב צולר שפרסמה אתמול מדיניות תגמול מתוקנת לפי הוראות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר על מגבלות שכר בגופים מוסדיים.

 

המענק המקסימלי כפי שנקבע במדיניות התגמול של בנק דיסקונט ל־2013 עמד על 2.55 מיליון שקל, והוא אמור להינתן כתלות בכך שהבנק עמד ביעדיו לשנה זו. הבנק ביקש תחילה למשוך כמענק 2.16 מיליון שקל - כ־85% מגובה המענק המקסימלי ובהמשך, אחרי שאנטרופי התנגדה למתווה זה, הודיע על בונוס מופחת בגובה של 1.5 מיליון שקל, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות