אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר השימוע: הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד נוחי דנקנר, איתי שטרום ואי.די.בי אחזקות צילום: בשמת איבי

פרסום ראשון

לאחר השימוע: הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד נוחי דנקנר, איתי שטרום ואי.די.בי אחזקות

פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה הודיעה למעורבים בפרשת הרצת המניות באי.די.בי אחזקות כי היא דוחה את הטענות שהועלו בשימוע

24.06.2014, 16:15 | משה גורלי, תומר גנון וזוהר שחר לוי

פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה הודיעה היום למעורבים בפרשת הרצת המניות באי.די.בי אחזקות כי היא דוחה את הטענות שהעלו בשימוע. המשמעות היא שנגד המעורבים - איש העסקים נוחי דנקנר, בעלי חברת ISP איתי שטרום וחברת אי.די.בי אחזקות - יוגש בקרוב כתב אישום.

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר, צילום: בשמת איבי דנקנר | צילום: בשמת איבי דנקנר, צילום: בשמת איבי

לדנקנר נערך באפריל שימוע בגין עבירות של תרמית בניירות ערך, הכנסת פרט מטעה בתשקיף, הפרת חובת דיווח ועשיית פעולה ברכוש אסור. לשטרום, שוויתר על השימוע, מיוחסת גם עבירה של הדחה בחקירה. על פי ממצאי חקירת רשות ניירות ערך, בימים שקדמו להנפקת מניית אי.די.בי אחזקות בפברואר 2012 שבה גויסו מהציבור 342 מיליון שקל, ביצעו בעלי חברת ISP שטרום, והברוקר עדי שלג עסקאות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, וזאת כדי לתמוך בשער גבוה למניה ולשפר את סיכויי הצלחת הנפקה.

על פי החשד, דנקנר, שחשש מכישלון ההנפקה, רקם תוכנית תרמיתית להריץ את מניית אי.די.בי אחזקות עם שטרום, וגם היה אחראי על מימונה. דנקנר ניסה לכאורה לנצל את מעמדו וקשריו מול הבנקים על מנת להשיג לשטרום מימון בהיקפים גדולים כדי שיוכל להריץ את מניות אי.די.בי. כך למשל צלצל דנקנר באחד מימי המסחר לבכירים בבנק הבינלאומי וביקש שיסייעו במימון של מיליוני שקלים לשטרום.

בנוסף חושדים ברשות שסמוך לסיום ההנפקה העביר דנקנר לשטרום 8 מיליון שקל כפיצוי על הפסדים שנגרמו לו כתוצאה מהמסחר במניות אי.די.בי. הכסף ניתן, כך על פי החשד, לאחר שמקורבים לדנקנר "חילצו", כלומר רכשו במחיר נמוך ממחיר השוק, מניות שרכש שטרום לפעולת ההרצה. 8 מיליון השקלים כיסו, לכאורה, חלק מההפסדים שנגרמו לשטרום.

בא כוח אי.די.בי, משה ישראל, מסר: "הגשת כתב אישום נגד החברה אינה תואמת את אינטרס הציבור. הנפגעים העיקריים הם נושי החברה. שאין להם יד ורגל עם הנטען באישום".

עוד מסרו פרקליטיו של דנקנר, גיורא אדרת ויפעת מנור נהרי: "צר לנו על החלטת הפרקליטות שהתקבלה חרף טיעונינו הענייניים לחפותו המוחלטת של נוחי דנקנר. נראה כי מרגע שהפרקליטות חתמה על עסקת עד מדינה עם עדי שלג היא לא הייתה פתוחה לשמוע ולשקול את טענותינו באופן ענייני ומקצועי. ננהל את הגנת נוחי דנקנר בפני בית המשפט, ואנו משוכנעים כי בסופו של ההליך, יוכחו חפותו המלאה וניקיון כפיו המוחלט של נוחי דנקנר באופן ברור וחד משמעי".

עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב-סבאג, המייצגות את איתי שטרום מסרו, "איתי שטרום פעל כדין ולא עבר כל עבירה. הוא לא פעל מטעם נוחי דנקנר. ההחלטה על הקנייה נתקבלה על ידי שטרום ועל פי שיקול דעתו, מטעמים ענייניים ולגיטימיים. את טענותיו של איתי שטרום נביא בפני בית המשפט והתמונה המלאה תתברר שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות