אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק: סיטרואן ופיז'ו מאכזבות, פולקסווגן מצטיינת

מבחני ריסוק: סיטרואן ופיז'ו מאכזבות, פולקסווגן מצטיינת

במבחן הריסוק של הסיטרואן C נפגעה בובת הריסוק מלוח המחוונים. במקרה של פיז'ו 301 נגרם נזק לבובת הריסוק באזור החזה

25.06.2014, 11:47 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP, הנחשב כיום לסמכות הבכירה בנושא מבחני ריסוק לרכבים פרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק שנערכו למספר גדול של דגמים המשווקים בישראל. בניגוד לתוצאות העקביות שהראו רוב יצרני הרכב במבחני הריסוק האחרונים שערך הארגון, הפעם נרשם מספר גדול של ציונים חלקיים וגם ציונים נמוכים.

פיז פיז'ו 301 פיז

על פי תוצאות המבחן, סיטרואן C אליזה ופיז'ו 301, צמד מכוניות משפחתיות המיוצרות בתורכיה, ומשווקות בישראל זה כשנתיים, קיבלו שתיהן ציונים נמוכים של שלושה כוכבים מתוך חמישה. במבחן הריסוק של הסיטרואן נפגעה בובת הריסוק מלוח המחוונים, ואילו במבחן הריסוק הצידי נגרם נזק לירכיה של בובת הריסוק. במקרה של פיז'ו 301 נגרם נזק לבובת הריסוק באזור החזה. לצד הפיז'ו והסיטרואן נבחנה גם MG3, מכונית המיוצרת בסין ומיועדת ליבוא לישראל עוד השנה. בדומה לפיז'ו והסיטרואן, גם ה-MG קיבלה ציון גרוע של שלושה כוכבים מתוך חמישה, לאחר שכריות האוויר לא נפתחו כראוי. בנוסף, ברכיה של בובת הריסוק ואזור האגן נפגעו מלוח המחוונים בזמן הניסוי.

לצד הפיז'ו והסיטרואן נבחנה גם גרסת ההאצ'בק (חמש דלתות) של רנו מגאן, שקיבלה אף היא ציון גרוע של שלושה כוכבים מתוך חמישה. רנו, יש להדגיש, זוכה בשנים האחרונות באופן עקבי בציונים גבוהים במבחני הריסוק ברוב הדגמים החדשים, אך במבחן זה נפגע אזור החזה של בובת הריסוק בניסוי המדמה פגיעה מן הצד. במבחן השתתף גם פורד טורנאו קונקט המסחרי שקיבל ארבעה כוכבים מתוך חמישה ופולקסווגן גולף ספורטוואן, גרסת המיניוואן של הגולף שתשווק בישראל בחודשים הקרובים. הגולף היא היחידה שקיבלה את הציון המרבי: חמישה כוכבים מתוך חמישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות