אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סלקום ופלאפון: ההסתדרות הכריזה על הקמת ועד עובדים יציג בפרטנר צילום: עמית שעל

אחרי סלקום ופלאפון: ההסתדרות הכריזה על הקמת ועד עובדים יציג בפרטנר

מנכ"ל פרטנר חיים רומנו קיבל היום הודעה מההסתדרות על כך שהחתימה למעלה משליש מהעובדים על טפסי ההצטרפות לארגון. פרטנר: "נערוך את הבדיקות הרלבנטיות"

25.06.2014, 13:21 | אופיר דור
אחרי שכבשה את סלקום ופלאפון, ההסתדרות הודיעה היום (ד') כי היא הארגון היציג גם בחברת פרטנר. בהודעה שפרסמה ההסתדרות נכתב כי הודיעה היום למנכ"ל חברת פרטנר חיים רומנו על הפיכתה לארגון היציג בקרב 4,000 עובדי החברה לאחר שלמעלה משליש מהעובדים חתמו על טפסי ההצטרפות.

קראו עוד בכלכליסט

ההסתדרות מסרה להנהלת פרטנר את כל טפסי ההצטרפות ועמיחי סטינגר, סמנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, קרא לתאם פגישה מיידית בין הצדדים כדי לפתוח בתהליך ההידברות ולהגיע להסכמות שיעוגנו בהסכם קיבוצי.

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, צילום: גלעד קוולרצ חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר | צילום: גלעד קוולרצ'יק חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, צילום: גלעד קוולרצ

מהלך ההתאגדות של עובדי פרטנר בהסתדרות החל לפני כשלושה חודשים ולטענת ההסתדרות נתקל בהתנגדות עזה מצד ההנהלה. לפני כן ניסתה ההסתדרות הלאומית ללא הצלחה להקים ועד יציג בפרטנר.

לפני כחצי שנה הנהלת פלאפון ועובדיה חתמו על ההסכם הקיבוצי הראשון בענף הסלולר, ובשבוע שעבר הנהלת סלקום וועד העובדים בחברה הודיעו על תכנית פרישה מרצון המיועדת לכל עובד עם ותק של שנתיים ומעלה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר כי "ההתארגנות היא זכות בסיסית ואני מברך את אלפי העובדים בפרטנר על הצעד החשוב שהם עשו למען עתידם. הוועד בפרטנר הוא עובדה קיימת ואני קורא למנכ"ל החברה חיים רומנו לכבד את רצון העובדים. על ההנהלה להכיר בהתאגדות כחוק ולפתוח במו"מ מול נציגות העובדים וההסתדרות על מנת לגבש את ההסכמות הדרושות להקמת הסכם קיבוצי".

יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, הוסיף כי "ההתאגדות של פרטנר משלימה את החלק החסר בפאזל. מעתה עובדי כל חברות הסלולר הגדולות בישראל מאוגדים בהסתדרות. זה יום חשוב לכל הענף וגיבורי היום הזה הם העובדים".

מוועד הפעולה של עובדי פרטנר, בראשות קרן אופק, נמסר כי "היום אפשר בהחלט לברך על המוגמר. אנו עומדים בפתחה של תקופה חדשה בפרטנר וקוראים לכולם להיות חלק מהשינוי. תם עידן הפחד. כל העובדות והעובדים שהופעל עליהם מסע לחצים על ידי גורמים שונים בחברה או חששו להיות חלק מההתאגדות מסיבות אחרות, זה הזמן להפגין סולידריות ולהצטרף. ככל שיצטרפו יותר, כך נוכל להשיג יותר. אנו רוצים להבטיח את עתידנו בחברה יציבה וחזקה יותר והמפתח לכך היא השקעה בהון האנושי. אנו קוראים לחיים רומנו ולכל הנהלת החברה לכבד את רצון העובדים ולפתוח במו"מ על ההסכם הקיבוצי".

מפרטנר נמסר כי "היא מאשרת את קבלת המכתב של ההסתדרות הכללית ותערוך את כל הבדיקות הרלבנטיות על מנת לבדוק האם אכן שליש מעובדיה הצטרפו להסתדרות . חשוב להדגיש כי פרטנר תמשיך להיות החברה הטובה ביותר עבור עובדיה ותמשיך לפעול בכל ערוצי פעילותה בכדי לשמור על מובילותה בשוק התקשורת בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה הועילו חכמים בתקנתם?
אז יהיה ועד. כתוצאה מזה יהיו הוצאות גדולות יותר לחברה וכנראה יקבעו צמצומי עובדים - פיטורים. אם מעסיק לא יבין שעובד טוב הוא עובד שטוב לו - אין לכם מה לחפש אצלו. ואם אתם עובדים מחוסר ברירה, כנראה שהתנאים שלכם לא יהיו טובים. מרבית החברות מתייחסות לעובדים כאילו היו ברגים שניתנים להחלפה בבורג זהה, אבל עובד טוב יכול לחסוך לחברה מאות ואלפי שקלים. עובד יכול לשמר לקוחות שמשלמים מאות שקלים כל חודש לחברה, או לעשות פאשלה שתעלה לו כמה אלפים, במקרה הטוב. זה צריך להיות אינטרס החברה, אך להכריח חברה לשלם יותר וגם לעסיק אותה כמות עובדים אי אפשר. במידה ויצומצם מספר העובדים במקביל לעלייה בשכר, תהיו מרוצים?
14.07.14
3.
תגובה ל1
החברות היא וולונטרית, אי אפשר להכריח עובד להיות חבר באיגוד המקצועי, אולם גם אם אתה לא חבר, אתה נהנה בעקיפין מפעילויות הועד, גם אם זה לא נראה לך..., ולכן על פי חוק צריך לשלם דמי טיפול לועד. המעסיק הוא צינור להעברת כספים בדיוק כמו שהוא מעביר כספים של העובד למס הכנסה, לביטוח לאומי, לקרן השתלמות ולעוד גופים.
עובדת מאוגדת , דרום  |  26.06.14
1.
חברות בארגון עובדים צריכה להיות וולנטרית ובתשלום ישיר לארגון - ללא ניכו כפוי ע"י המעסיק!
אין זה ראוי שמי שלא מעוניין לשלם 0.8% (+מס ועד ספציפי) ישלם תשלום זה בכפייה על-ידי ניכוי של המעסיק. חברות צריכה להיות וולנטרית, ובתשלום ישיר בין החבר בארגון לבין הארגון. המעסיק לא צריך לשמש כצינור - הוא לא צריך להיות צד לעניין זה, ובטח שלא לכפות תשלום וחברות על מי שלא מעוניין.
די לסחיטה! , לתקן דיני עבודה!  |  25.06.14