אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזי לוי צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל חברת 'דירה להשכיר' צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עוזי לוי צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל חברת 'דירה להשכיר'

החברה שאמורה לבנות 150 אלף דירות להשכרה פעלה תשעה חודשים ללא מנכ"ל. לוי, בכיר בנכסים ובנין, עבד בעבר גם בקבוצת דלק. יו"ר החברה רענן דינור פורש לאחר תקופה קצרה

25.06.2014, 16:08 | יעל דראל ועינת פז-פרנקל

תשעה חודשים לאחר שקבינט הדיור של הממשלה החליט להקים את דירה להשכיר - חברה ממשלתית חדשה לדיור - עוזי לוי, משנה למנכ"לית חברת הבנייה נכסים ובנין, צפוי להתמנות בקרוב לתפקיד המנכ"ל. במקביל רענן דינור, שמונה ליו"ר החברה על ידי שר האוצר יאיר לפיד רק לפני כחודשיים, הודיע לשר כי לא יוכל למלא את התפקיד. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה, אמר ל"כלכליסט" דינור, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה המשמש כיום כמנכ"ל חברת תעבורה תפזורת מקבוצת לבנת: "הודעתי לשר האוצר שלעת עתה ועד לסוף השנה האזרחית, לא אוכל לקחת על עצמי את תפקיד היו״ר, משום מחויבויות קודמות ובעיקר משום הרושם שלי, שלא ניתן להקים את החברה ולפתח את כלי עבודתה במשרה חלקית".

לוי, המועמד כאמור לתפקיד מנכ"ל החברה, היה גם בין המועמדים לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה לפני שלוש שנים, והוא גם כיהן בתפקיד מנכ"ל אלעד נכסים קנדה מקבוצת דלק של יצחק תשובה. לפני כן עבד לוי בבנק לאומי במשך כ-6 שנים, מהן 4 כראש מערך הבנייה והנדל"ן בבנק. בשנותיו במשרד האוצר מילא לוי שורה של תפקידים באגף התקציבים, ובתפקידו האחרון שימש כסגן הממונה על התקציבים, והיה אחראי בין השאר על תיקצוב מערכת הביטחון.

רענן דינור. פרש, צילום: אוראל כהן רענן דינור. פרש | צילום: אוראל כהן רענן דינור. פרש, צילום: אוראל כהן

"עוזי הוא בחירה מצוינת וזכינו שאיש מנוסה כמותו יוותר על 'סיר הבשר' ויירתם למשימה הלאומית", אמר ל"כלכליסט" גורם ב'דירה להשכיר'.

בחודש שעבר, חשף "כלכליסט" כי לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית ניגשו כ־30 מועמדים, שמתוכם חמישה עלו לשלב הסינון הסופי. עם זאת, ועדת האיתור המורכבת מדירקטורים של חברת דירה להשכיר קבעה בסוף מאי כי לא ניתן למנות איש מהם. בעקבות ההחלטה, נשכרה חברת השמת הבכירים "עמדה" של נורית ברמן לנהל ציד ראשים למציאת מנכ"ל.

עם הדירקטורים בחברה ניתן למנות את מנכ"ל חברת הגיחון זהר ינון, שככל הנראה יכהן כיו"ר זמני; סגן החשב במשרד התחבורה אורסאן סלמאן; מנהל אגף פרויקטים ואסטרטגיה במשרד הפנים אריאל וכסלר; הילה בן חיים, סגנית בכירה לממונה על שוק ההון באוצר; ודלית בראון, ששימשה כמנכ"לית מבני תעשיה של אליעזר פישמן.

'דירה להשכיר' אמורה להוציא לפועל את תוכניתו של לפיד לבניית עשרות אלפי דירות להשכרה בעשור, אך עד שלא תעבור בכנסת הצעת חוק הותמ"ל (ועדה לאישור תוכניות מגורים נרחבות של יותר מ־500 יחידות דיור בהליך מואץ) החברה לא תוכל לשווק קרקעות, וככל הנראה עובדה זו גם נכללה בשיקוליו של דינור, שכן התהליך אורך זה חודשים ארוכים.

על פי החלטת קבינט הדיור של הממשלה, תקציב החברה הממשלתית החדשה לדיור יהיה 8 מיליון שקל בשנה, והונה העצמי ההתחלתי יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה למשך השנתיים הראשונות. לחברה תהיה סמכות לתכנן, לפתח ולשווק קרקעות לבניית דירות במתחמים שבהם 30% ומעלה מהדירות ייועדו להשכרה. המטרה היא לאתר ולשווק קרקע ל־150 אלף יחידות דיור.

לוי סירב להגיב לידיעה. טרם נתקבלה תגובת משרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
גם לי הציעו
להשתתף במכרז לתפקיד מנכ"ל החברה. לאחר ברור מי עומד בראש ועדת האיתור הבנתי שה"נבחר" יהיה "משלנו" ולפיכך סרבתי להגיש מועמדות. איני מכיר את מר לוי, אפשרי שהוא המתאים ביותר, אך העובדה שהוא בוגר אגף התקציבים ויו"ר ועדת האיתור בא מהמגזר הציבורי , מעלה ריח לא נעים באפי. בכל מקרה בהצלחה מר לוי!!!
מועמד פוטנציאלי , מרכז  |  26.06.14
2.
מכונת הג'ובים של לפיד בפעולה
9 חודשים עברו מאז הוקמה החברה. למעט המשרדים שלהם - לא בנו כלום. אבל יש מנכ"ל, סמנכ"ל, דירקטוריון, יו"ר הדירטוריון, לשכה, מנהלת לשכה, מכונת אספרסו... בקיצור קיבלו 28 מיליון ש"ח וחלקו בין החברי'ה. כל הכבוד לשר האוצר ! למדת מהטובים ביותר
מיקי , תל אביב  |  25.06.14
1.
אסון - כל הפרוייקטים האלו
השתתפתי באחד כזה בתל אביב בשכונת שפירא = שכונת סעודנים בנו פרוייקט מזעזע הכולל דירות קרקע ללא סורגים וללא אישור עירייה להתקין סורגים עיניים של זמן עד שיקרה שם אסון ואני לא מדברת על עבודה/גימורים או יותר גרוע התכנון עצמו של הדירות אסון
קרן , תל אביב  |  25.06.14