אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובר הכבאות: הושגה שליטה על האש בירושלים צילום: עטא עוויסאת

דובר הכבאות: הושגה שליטה על האש בירושלים

אש השתוללה בעין כרם וקריית היובל ואיימה להתפשט לבתים ולמוזיאון "יד ושם". 50 צוותי כיבוי פעלו לצד 6 מטוסים. פונו דיירים מ-4 רחובות, החשמל נותק באופן יזום, צוותי יס"מ מוודאים שאין איש בבתים. כמה נפגעו קל משאיפת עשן

25.06.2014, 20:03 | נועם (דבול) דביר, ynet

דובר כבאות ארצי הכריז כי הושגה שליטה על האש בשכונות עין כרם וקריית היובל בירושלים.

באזור שכונות עין כרם וקריית היובל פרצה בצהריים שריפת חורש, שאיימה גם על בתים. תושבים באותן שכונות דיווחו כי מסוק משטרתי שחג באוויר קרא להם להתפנות מבתיהם. בשל העשן הסמיך פונו עד כה מדיריים הרחובות שמריהו לוין, בלומנפלד, חיים חביב והנטקה. ממד"א דווח על כמה נפגעים קל משאיפת עשן. נזק נגרם לדירות שנפגעו מהאש ברחוב שמריהו לוין. כרגע מנסים הכוחות למנוע מהאש להתפשט לכיוון מוזיאון יד ושם.

במקום פעלו 50 צוותי כיבוי, שחלקם הוזעקו מהבית, לצד שישה מטוסי כיבוי. בשל הרוחות העזות המשיכה האש להתפשט במעלה הוואדי וקיים חשש שתתפשט לעבר בתים באזור. שוטרים עברו בין הבתים ולוודא שהם ריקים. באגף התנועה של המשטרה ביקשו מנהגים שהגיעו לעיר לנסוע דרך כביש 443. חברת החשמל ניתקה את החשמל ברחובות שמריהו לוין, בלומפנלד, חביב ומאיר אבנר.

חפ"ק הוקם באזור הר הרצל. בשל הנחיית המשטרה פועלת הרכבת הקלה רק בין פסגת זאב לתחנת דניה שבשדרות הרצל. בשלב זה אין שירות בתחנות יפה נוף והר הרצל.

תושבי האזור, חלקם אנשים מבוגרים, התפנו בתיהם מאז הצהריים. "הגיעו כוחות משטרה ומכבי אש והחלו לשפוך מים על הבניין", סיפר דימה. "ארזתי תיק קטן ויצאתי. האש לא קרובה אבל קשה לנשום".

השריפה בירושלים, צילום: עטא עוויסאת השריפה בירושלים | צילום: עטא עוויסאת השריפה בירושלים, צילום: עטא עוויסאת

רות: "כולם כאן עם מסכות על הפנים. הלכתי עכשיו להביא את הבנות שלי מהמטפלת אבל אני לא מצליחה. אני דואגת עכשיו. השוטרים עוזרים לי להביא אותן לכאן".

בימים האחרונים פרצו כמה שריפות באזור מבואות ירושלים. מוקדם יותר היום השתוללה אש ביער שסמוך ליישוב נטף, צפונית לאבו גוש. חמישה צוותים ושני מטוסי כיבוי הוזעקו לכבות את האש. אתמול השתוללה אש ביער בן שמן שבמרכז הארץ, ולמקום הוזנקו מטוסי כיבוי כדי לסייע בכיבוי האש. כביש 443 נסגר אז לזמן קצר בעקבות השריפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות