אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש עסקים נוסף העיד שהעביר כסף לקרוביו של בן אליעזר צילום: אלכס קולומויסקי

איש עסקים נוסף העיד שהעביר כסף לקרוביו של בן אליעזר

נבדק החשד כי בתמורה לכסף, סייע בן אליעזר לאותו איש עסקים בעסקיו במצרים. גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי לאור הגרסה שהוא מוסר בנוגע לקבלת הכספים השונים הוא "בבעיות קשות"

25.06.2014, 20:35 | רוני זינגר וזהר שחר לוי

ח"כ בנימין פואד בן אליעזר נחקר היום (ד') בפעם הרביעית בפרשת ההלוואה שקיבל מאנשי עסקים, ביניהם אברהם נניקשווילי.  

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי החוקרים שאלו את בן אליעזר על זכיית חברת חיפושי הנפט שמן ברישיון מד-אשדוד בשנת 2010. שמן היא חברה בבעלות נניקשווילי, ג׳קי בן זקן ובעבר היתה גם בבעלותו של איש העסקים חיים לייבוביץ׳. החוקרים מנסים לברר אם בן אליעזר "נתן דחיפה" במקומות שונים, כדי שהחברה תזכה ברישיון. כחלק מהעמקת החקירה בעניין זה נחקר כבר נניקשווילי, וצפויים להיחקר בקרוב אנשים נוספים הקשורים לנושא זה.

עוד נודע כי לא רק נניקשווילי העביר כספים לבן אליעזר. בימים האחרונים מסר עדות במשטרה איש עסקים ישראלי שעסקיו בחו"ל ואשר אישר גם הוא כי העביר כסף לקרוביו של בן אליעזר. נבדק החשד כי בתמורה לכסף, סייע בן אליעזר לאותו איש עסקים בעסקיו במצרים. בן אליעזר עומת היום לראשונה עם המידע הזה.

אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי

על פי הידוע ישנו לפחות עוד איש עסקים אחד, נוסף על השניים שכבר עומת בעניינם, שהמשטרה תישאלה בחשד להעברת כסף לבן אליעזר.

גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי לאור הגרסה שמוסר בן אליעזר בנוגע לקבלת הכספים השונים הוא "בבעיות קשות" ונראה כי הוא מתקשה לשכנע את החוקרים מדוע עברו מאות אלפי שקלים ודולרים מחשבונותיהם של מספר אנשי עסקים לחשבונות של ילדיו. במשטרה חושדים כי בן אליעזר השתמש בחשבונות הילדים כ"כסות" כדי לקבל כסף מאנשי העסקים השונים.

עוד נשאל בן אליעזר על התצהיר שמסר עבור נניקשווילי במסגרת משפט מסים שניהל. במשטרה רואים גם במתן תצהיר זה תמורה שנתן בן אליעזר לנניקשווילי עבור העזרה הכלכלית שקיבל.

האסטרטגיה לפיה פועלים חוקרי יאח"ה היא לנהל חקירה ממוקדת וזריזה, שתבסס או תפריך את החשדות הקיימים לקבלת שוחד, טובות הנאה והלבנת הון וזאת במספרים מקרים. אף שלצוות החקירה הגיע מידע, שגם נבדק, בנוגע לעסקאות נדל"ן ישנות שהתקיימו לכאורה שלא כדין, הרי שהחוקרים לא מתכוונים להיכנס לעומק חקירה בהן אלא רק כדי להוכיח שיטתיות.

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט" צוות החקירה בודק גם את נסיבות זכיית החברה של נניקשווילי בהקמת תחנת הכוח בבאר טוביה וכן נבדקות מספר עסקאות נדל"ן באזור נס ציונה.

בנימין בן אליעזר נשאל היום בחקירתו בקשר לקבלת מאות אלפי שקלים מאיש עסקים שעוסק בנדל"ן וזאת בעבור רכישת נכס בנס ציונה. על פי החשד בתמורה, סייע בן אליעזר לאיש העסקים בקשריו בשלטונות מצרים. 

מלשכתו של בנימין בן אליעזר נמסר: ״אנו לא מתייחסים לרסיסי אינפורמציה מגמתית ואינטרסנטית הדולפת מהחקירה. פואד מסר לחוקרים את כל המידע שברשותו ומשיב לכל השאלות עליהן נשאל״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות