אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיצוצים בחברת הבנייה אזורים: 6 פוטרו, 2 מהם חברי הנהלה צילום: ענר גרין

פרסום ראשון

קיצוצים בחברת הבנייה אזורים: 6 פוטרו, 2 מהם חברי הנהלה

בין המפוטרים מנהלת השיווק, ומנהל הפיתוח העסקי. המנכ"ל שלח השבוע מייל לעובדי החברה כי צפויים צעדי התייעלות נוספים בהמשך

26.06.2014, 09:54 | עינת פז-פרנקל

מהלך התייעלות באזורים: דרור נגל, מנכ"ל חברת הבנייה, בין הגדולות בישראל, שיגר השבוע מייל לעובדי החברה על קיצוצים בכוח האדם. בשלב ראשון, פוטרו כ-6 בכירים מהחברה, מתוכם 2 חברי הנהלה מנהלת השיווק ומנהל הפיתוח העסקי. מדובר בכ-6% ממצבת העובדים של חברת ייזום הנדל"ן למגורים, שמנתה בינואר 2014 כ-97 עובדים. במייל של נגל אף נכתב כי צפויים צעדי התייעלות נוספים בהמשך. כך נודע ל"כלכליסט".

מנכ"ל אזורים דרור נגל, צילום: יובל חן מנכ"ל אזורים דרור נגל | צילום: יובל חן מנכ"ל אזורים דרור נגל, צילום: יובל חן

הקיצוצים מגיעים חודשיים וחצי אחרי שבעל השליטה בחברת אזורים, היו"ר הרשי פרידמן (המתגורר בקנדה), ביקש החזר הוצאות חודשי בעלות 46 אלף שקל בגין טיסות רבות ומלונות בישראל. שכרו עומד על כ- 150 אלף שקל בחודש.

הבוקר דיווחה אזורים כי קארן אבנם מונתה למנהלת השיווק. רק לפני שנה נפרדה חברת אזורים מסמנכ"לי השיווק והפיתוח העסקי הקודמים שלה, וכן מחשב החברה.

אבנם שימשה עד לאחרונה כמנהלת מערך הלקוחות של חברת תדהר שם ניהלה את תחום המכירות, השירות וקשרי הלקוחות של הקבוצה. כמו כן, הייתה אחראית על פיתוח והקמת תהליכים חוצי ארגון בתחומי מכירות שירות וקשרי לקוחות. בעברה ניהלה את תחום המכירות והשירות ללקוחות אסטרטגיים בחברת סלקום.

 

מהמכתב ששלח דרור נגל, מנכ"ל אזורים, לעובדי החברה, ושהגיע לידי "כלכליסט", עולה כי מהלכי ההתייעלות "יאפשרו חיסכון של כ- 10% מהוצאות ההנהלה וההוצאות השוטפות של הארגון". עוד כותב נגל, כי המטרה היא "להתאים את פעילות החברה לסביבה העסקית בה היא פועלת".

 

יצוין כי נגל מונה לפני כשנה וחצי, לאחר שהמנכ"ל הקודם אופיר גרינברג, עזב.

 

ממכתבו של נגל לעובדים עולה עוד, כי "במסגרת התוכנית נעשו שינויים במחלקת פיתוח עסקי, יאוחדו מחלקות השיווק, המכירות ושירות הלקוחות תחת מחלקה אחת , מחלקות רישום וקרקעות והעברת זכויות יועברו לניהול המחלקה המשפטית. כמו כן, יצומצמו מספר תפקידים נוספים בארגון". נראה, אם כן, כי החברה מתכוונת להמשיך במהלך הפיטורים.

 

לדברי נגל, "יישום המהלך מחייב אותנו להיפרד בימים אלה ממספר עובדים ומנהלים, שתרמו רבות לאזורים בשנים האחרונות ואנו נפרדים מהם בלב כבד ובהערכה רבה. אני מודע לכך שישנם עובדים החשים טלטלה אישית בעקבות עזיבה של חבר לעבודה או של מנהל ואינני מקל בכך ראש, אך אנו מחויבים מעת לעת לבחון עצמנו ולהתאים את אזורים למציאות בה היא פועלת, על-מנת שנמשיך לבנות חברה מצוינת גם לטווח הרחוק".

 

מאזורים נמסר כי החברה אכן החלה בתהליך התייעלות שמטרתו לאחד את מחלקות השיווק, המכירות ושיווק הלקוחות. אזורים שכרה את שירותי חטיבת הייעוץ של דלויט על מנת לסייע לה ברה-ארגון. "במקביל החברה מאחדת תפקידים נוספים בקרב שורה של בעלי תפקידים בכדי לייעל את תהליכי העבודה", נמסר.

ברבעון הראשון של 2014 עברה חברת אזורים להפסד של 18 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 6.2 מיליון שקל. הכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה צנחו ל-37 מיליון שקל, בהשוואה ל-275 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בדו"חותיה הכספיים מסבירה אזורים כי הירידה בהכנסות נובעת מכך שהכנסות החברה ממכירת בניינים וקרקעות בתקופת הדיווח הסתכמו לסך של כ-34 מליון שקל, וזאת לעומת כ-267 מליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. "בהתאם לתקינה החשבונאית ההכנסות ממכירת בניינים והרווחיות הגולמית של החברה מושפעים מעיתוי אכלוסם של הפרויקטים למגורים. בהתאם לכך, עיקר הקיטון בהכנסות נובע מכך שבמהלך הרבעון הראשון לא מסרה החברה פרוייקטים חדשים ועיקר הכנסותיה נבעו ממסירת יחידות דיור בפרוייקטים שנסתיימו בעבר וממכירת קרקע בבת ים", לשון הדו"ח. לעומת זאת, ברבעון המקביל אשתקד נמסרו 260 יח"ד בהיקף כספי של 266 מיליון שקל".

 

יצוין כי במהלך הרבעון הראשון מכרה אזורים (ללא הכרה בהכנסות, שנעשית ברבעון שבו נמסרו הדירות לדיירים), 137 יחידות דיור (כולל שותפים) ב-189 מיליון שקל (חלקה של אזורים), לעומת 185 יח"ד בהיקף כספי של 270 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
מחיר למשתכן
הפסקת התוכנית היא בזבוז,מה שהושג .יש להמשיך בה עד שיהיה מלאי מספיק .מה יעשו אז,הקבלנים ?העניין הוא שעד כמה שתלוי בקבלנים הם יווסתו שיהיה מחסןר ואז,יוטענו שזה בגלל מחיר למשתכן ..נכון צריך לזרז הספקים בכלל החברות כולל מחיר למשתכן .היגיון .פשוט .
יוסי מושקוביץ.שמאי מקרקעין  |  26.02.19
12.
קיצוצים? מינוי ראוי ביותר
נגמרה השכונה. כל תחום השיווק והמכירות מאוד ירד באזורים ונראה היה שמאז שעזבה מנהלת השיווק הקודמת, התחום נהפך לחובבני ולא רציני. זה לא קיצוץ בכ"א, כי עובדה שהביאו מחליפה... הגיע הזמן באמת לכוחות חדשים שמבינים את התחום ומוכנים להשקיע וקארן היא מנוי מוצלח. ייאללה, הגיע הזמן שהמניה תחזור לערכה הראוי!
משקיע נואש  |  29.06.14
11.
לבטל ולחלק לפי מדד ההכנסה לנצרכים נמאס כול הקרקס
מדוע ניצולי שואה מקבלים כספים מתנות ופטורים הם לא העניים כאן מה השתגענו בגללם כול הקשישים המזרחים עניים מרודים.נמאס לנו לשלם את המשכנתא כול ימי חיינו לכול רק מי שרגלו דרכה אז באירופה.לא פסה הבושה ישנם חצי מיליון ילדים הולכים לישון בלי צוהרים.די כבר לסחוט את הרווחה עי הלובי
בני חן  |  29.06.14
לכל התגובות