אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורדת המכס על תיקים תוזיל את סל החזרה לבית הספר בכ-10%

הורדת המכס על תיקים תוזיל את סל החזרה לבית הספר בכ-10%

עם זאת, המכס על תיקים לכיתה א' שנדרשים לאישור של מכון התקנים בוטל כבר בשנת 2012 ולכן על קטגוריה זו לא תהיה השפעה

26.06.2014, 15:15 | אורנה יפת

הרחבת ביטול המכס, שהתקבלה באוצר לפני כחודש, על תיקים מיובאים, ילקוטים ומזוודות צפויה להוזיל את סל הקניה של מוצרי חזרה לבית הספר בכ-10%. עם זאת, המכס על תיקים לכיתה א' שנדרשים לאישור של מכון התקנים בוטל כבר בשנת 2012 ולכן על קטגוריה זו לא תהיה השפעה.

המכס על תיקים מיובאים עמד עד כה על 12% ובתחילת 2012 הופחת באופן חלקי על תיקים לכיתה א' שנדרשים לתקן של מכון התקנים, ובעיקר על מזוודות. לפני כחודש, בעקבות המלצת רשות המסים, הופחת המכס על כלל התיקים המיובאים.

תיק לביה"ס תיק לביה"ס תיק לביה"ס

אבי שחל, סמנכ"ל השיווק בקל גב: "לצד ההאטה במשק, והמגמה של מעבר למוצרים שאינם ממותגים, גם ביטול המכס על תיקים יבוא לידי ביטוי השנה בהקטנת סל הקניה לבית הספר. מדי שנה בשלוש השנים האחרונות אנחנו רואים עליה של 5%-10% ברכישה של תיקים לא ממותגים". לדבריו, למרות זאת, מדובר במוצרי צריכה שהם מוצרי חובה שהצרכן לא יכול לוותר על רכישה שלהם.

שוק מוצרי החזרה לבית הספר מגלגל 250 מיליון שקל בשנה. בתחום התיקים המותג המוביל הוא קל גב ואחריו מודן. בקל גב פיתחו השנה ילקוט אורטופדי שנקרא אלטראלייט X המאופיין בפתרון הלקוח מעולם הנסיעות – של הרחבת תא נוסף, המחובר לתיק באמצעות רוכסן. חידוש נוסף שכולל התיק הוא תא ייעודי למזון שעשוי מחומר מבודד חום וקור וניתן לניקוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות