אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי חברת החשמל דחה את מתווה האוצר לפרישה צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

ועד עובדי חברת החשמל דחה את מתווה האוצר לפרישה

לפני שעה קלה הסתיימה ישיבה דחופה ובה דנו העובדים בהצעת האוצר לפיה יפרשו 1,000-500 עובדים בתקופה של 2-4 שנים. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה לא זכתה לברכתם ולברכת ההסתדרות

26.06.2014, 15:25 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל סיים לפני שעה קלה (ה') ישיבה דחופה שבאה לדון בתנאי הפרישה שהוצעו השבוע לעובדי חברת החשמל מצד המדינה וזאת במסגרת הניסיונות לגבש רפורמה בחברת החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לפרסומים בתקשורת לפיהם האוצר הציע מתווה במסגרתו אף עובד לא ידרש לפרוש, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי המתווה שגובש ברשות החברות הממשלתיות, כמו גם באגף התקציבים, הוא פרישה של 500 עד 1,000 איש בתקופה שתמשך 2-4 שנים. שאר העובדים שאמורים לפרוש, ועד למכסה כוללת שת 2,500 איש, למעשה ישלימו את תקופת העבודה שלהם ויצאו לגמלאות. הסיבה - חישובי האוצר מצביעים על כך שעלות הפרישה של עובד שנמצא בשנות ה-60 לחייו עלולה להיות גבוהה מהשארתו בתוך החברה.

תחנת הכוח בחיפה. הוועד דוחה לעת עתה את הצעת האוצר, צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחיפה. הוועד דוחה לעת עתה את הצעת האוצר | צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח בחיפה. הוועד דוחה לעת עתה את הצעת האוצר, צילום: אלעד גרשגורן

כפי שנחשף ב"כלכליסט" המתווה שהוצע כבר עלה מצד משרד האוצר ולמעשה הוא מנסה למצוא פתרון כזה או אחר לבעיית המימון של הרפורמה, ששווייה נע בין 6 מיליארד שקל (עמדת האוצר) לעד 11 מיליארד שקל (עמדת ועד העובדים).

בסביבת ועד עובדי חברת החשמל אישרו את ההצעה של המדינה אולם אמרו כי מדובר באחת מני הצעות שהוגשו לפתחם, כאשר נכון להיום אף אחת מהן לא זכתה לברכת הוועד או הסתדרות העובדים הכללית.

השיחות בין הצדדים אמורות להמשך גם בשבוע הבא, כאשר בוועד מזכירים שליבת הרפורמה חייבת לכלול מחיקה של כל חריגות השכר שיש בחברת החשמל, שמבקר המדינה העריך אותן במרץ האחרון בכ-11 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
קצת פרופורציות
1- חברת החשמל הינה חברה ציבורית בבעלות ממשלתית. עלומר חברה שמניותיה נסחרות בבורסה אך מוחזקות בידי הממשלה. 2 - חברת החשמל החלה את דרכה בעולם כחברה פרטית של פנחס רוטנברג. 3 - את הדירקטוריון ממנה ממשלת ישראל. את התקציב מעבירה ממשלת ישראל. 4 - לחברת החשמל יש כלכך הרבה רגולטורים שזה מפליא איך היא לא קרסה עד כה: רשות החברות, משרד האוצר, משרד התשתיות, המשרד להגנת הסביבה, משרד ראש הממשלה, הרשות לניירות ערך, רשות החשמל,ועדו.. אז פלא שהיא נראית כך. 5 - את מחיר החשמל, שהוא זה שקובע הכל, קובעת הרשות לחשמל. אין בה שום נציג לחברת החשמל ואין שום שליטה של הממשלה. אז לאור כל זה פלא שהמצב נראה מגוחך
ישראלי  |  29.06.14
9.
גימלאי בזק
בבזק העדים פיטרו עובדים ,לחצו על עובדים ,איימו על עובדים - הפשע הזה נגד העובדים נעשה עיי החמישייה - עובדים רבים הוצאו לפנסיה בגילאים שבין 45 ל 55 עובדים צעירים עם ילדים קטנים וחובות נזרקו בלי שום חמלה לשוק אכזרי של אבטלה - עד היום יש מקורבים וחברי ועד מעל גיל 65 שממשיכים לעבוד וזאת בעידוד של ההסתדרות שאמורה לדאוג לצדק לשיויון , ולעובד הקטן - המציאות במקומות העבודה אכזרים והעובדים החלשים מנוצלים עיי הוועדים וההסתדרות
אזרח  |  28.06.14
8.
ל-5 ולכל השאר...
5, אתה צודק במיליון אחוזים, לכל אותם העובדים שכחת להוסיף את אנשי הקבע שרובם לא עושים כלום ומרווחים 35.000 ₪"ח את המורים שעובדים נטו שבעה חודשים בשנה ומרוויחים 12 משכורות של 25.000 ₪ לחודש, ועובדי ההשכלה הגבוהה שמרוויחים 45.000 ₪ לחודש וילדיהם לומדים חינם אין כסף ושכחת את עובדי העיריות שמרוויחים שכר של 26.000 ₪ לחודש ועובדי רשות השידור שמרוויחים 90.000 ₪ מינימום לחודש אהה ונזכיר את עובדי ענף המזון הטקסטיל והתעשיה שמרוויחים כ-24.000 ₪ לחודש ואיך נשכח את עובדי אל על עם שכר של 55.000 ₪ וטיסות חינם וכרגע נזכרתי ברופאים והאחיות שסוגרים בחודש כ60.000 ₪ לפחות, שכחתי מישהו לדעתך??? אם אני טועה, איך זה שנתב"ג מלא כמעט כל השנה בטיסות יוצאות???
מתלונן סדרתי  |  27.06.14
לכל התגובות