אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות משוב השופטים: הנהלת בתיהמ"ש מנתקת קשר עם יו"ר לשכת עוה"ד

בעקבות משוב השופטים: הנהלת בתיהמ"ש מנתקת קשר עם יו"ר לשכת עוה"ד

בשל כוונת ראש הלשכה, דורון ברזילי, לחדש את משוב השופטים, הודיעה הנהלת בתיהמ"ש על ניתוק המגעים עם ברזילי ועם הוועד המרכזי בלשכה עד להודעה חדשה. "המשוב נועד להחדיר תרבות רייטינג"

26.06.2014, 19:05 | זוהר שחר לוי

הנהלת בתי המשפט ביחד עם נציגות השופטים, הודיעה היום (ה') כי עד להודעה חדשה ייפסקו כל המגעים והקשרים עם ראש לשכת עורכי הדין ועם הועד המרכזי, זאת בשל כוונתו של ראש הלשכה, דורון ברזילי לחדש את משוב השופטים.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הלשכה ברזילי הודיע הבוקר כי בכוונתו לפעול לחידוש משוב השופטים. קיומו של משוב השופטים היווה חלק מקמפיין הבחירות של ברזילי שעה שנבחר לתפקידו לפני שלוש שנים.

ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי. טרם נקב במועד שבו יחודש המשוב, צילום: עמית שעל ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי. טרם נקב במועד שבו יחודש המשוב | צילום: עמית שעל ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי. טרם נקב במועד שבו יחודש המשוב, צילום: עמית שעל

כעת, בעודו נכנס לשנת בחירות שיתקיימו בעוד עשרה חודשים, ממש יו"ר הלשכה את הבטחתו. בהודעה שפרסם ציין ברזילי כי הוא רואה "חשיבות רבה בהגברת אמון הציבור במערכת המשפטית" באמצעות משוב על השופטים. עם זאת לא נקב ברזילי בתאריך שבו יחודש בפועל המשוב אלא הודיע על הקמת ועדה שתבחן את הנושא.

הודעתו של ברזילי גררה תגובה חריפה מצד הנהלת בתי המשפט ונציגות השופטים. בהודעה שפרסמה הנהלת בתי המשפט נכתב כי "עד להודעה חדשה ייפסקו כל המגעים והקשרים עם ראש לשכת עורכי הדין ועם הועד המרכזי". זאת, אף שטרם נעשה צעד ממשי לקידום המשוב אלא רק על כוונה לפעול לכך.

"מערכת בתי המשפט", נכתב עוד בהודעה, "איתנה בעמדתה נגד קיומו של משוב השופטים. המשוב, שעיקרו פופוליסטי, אינו תורם לשיפור עבודת השופטים או לשיפור הקשר שבין השופטים ועורכי הדין. המשוב אינו מנגנון בקרה מתאים לבחינת עבודת השופטים ועריכתו על ידי עורכי דין היא בעייתית".

גם בלשכה הגיבו בחריפות למהלך של ברזילי

עוד מצוין בהודעה כי קיימים כיום אמצעי בקרה וייעול אחרים שמערכת המשפט עושה בהם שימוש כדי לשפר ולקדם את עבודת השופטים. בהם המוסד נציבות תלונות הציבור על שופטים, שהקמתו הייתה תוצאה של דרישות קודמות לקיים את משוב השופטים ו"בחינה מתמדת" של המערכת ושל הליכי שיפור והתייעלות בעבודת השופטים ובניהול המערכת, "ועל כך יעידו הנתונים המצטברים אודות הירידה במלאי התיקים וקיצור משך חיי תיקים במערכת", לשון התגובה.

"העלאת רעיון המשוב בשלב זה", נכתב עוד, "נועדה להחדיר תרבות רייטינג לבתי המשפט, ובינו ובין המטרה של שיפור מערכת המשפט אין כל קשר. בשנים האחרונות מתקיים שיח יומיומי פורה בין הנהלת בתי המשפט ובין מחוזות לשכת עורכי הדין ועניינים אשר עומדים על סדר היום נפתרים בהסכמה ומתוך הבנה ורצון טוב. יש להצטער כי יש מי שמנסה לגרוף הון פוליטי על גבה של מערכת המשפט תוך נסיון להעכיר יחסי עבודה טובים הקיימים כיום".

גם ראשי חמשת המחוזות של לשכת עוה"ד מגיבים בביקורת חריפה על הודעתו של ברזילי, בגלויה ששיגרו לכלל ציבור עוה"ד וכותרתה "דורון ברזילי, שנת הבחירות החלה?". "היום", נכתב בגלויה, "עשרה חודשים לפני הבחירות ללשכת עורכי הדין, 'התעורר' ראש הלשכה והחליט עקב מצבו הנואש לעשות מעשה פופוליסטי וחסר אחריות בנסיון כושל להציל את עורו. לנו ראשי המחוזות אין עניין להשתתף בקרקס הזה".

לדברי ראשי המחוזות, לפני למעלה משלוש שנים הכריז ברזילי "תחת כל עץ רענן כי מיד לכשייבחר לראשות הלשכה יקיים משוב שופטים". אולם, מאז חלפו השנים ו"כצפוי לא נעשה דבר וחצי דבר". בשל כך, אומרים ראשי המחוזות, הם החלו לעבוד למול הנהלת בתי המשפט ומול נשיאות ונשיאי בתי המשפט במחוזות על מנת לבסס יחסי עבודה תקינים ובניית אמון. התנהלות, שמטרתה לחזק את הקשר בין ציבור עורכי הדין ומערכת המשפט.

"ראשי המחוזות", כך הם כותבים, "ביססו קשר עבודה ישיר, שוטף ופורה מול מערכת המשפט והעומדים בראשה, מתוך תחושת אחריות ומתוך הבנה כי מדובר בזהות אינטרסים הדדית לשני הצדדים. מאידך, ראש הלשכה, דורון ברזילי, לא עשה דבר וחצי דבר ולא תרם תרומה כלשהי לשיפור או קידום הקשר עם מערכת המשפט. יתרה מכך, הוא הדיר רגליו מהמפגשים השוטפים והתקופתיים שנערכו מול הנהלת בתי המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות