אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנקציות? רוסנפט ו-BP חתמו על הסכם בסך 1.5 מיליארד דולר לפחות צילום: בלומברג

סנקציות? רוסנפט ו-BP חתמו על הסכם בסך 1.5 מיליארד דולר לפחות

שתי החברות מעמיקות את שיתוף הפעולה, ולפי ההסכם החדש, רוסנפט הרוסית תספק מוצרי נפט ל-BP

27.06.2014, 22:07 | שירות כלכליסט

ענקית הנפט הרוסית רוסנפט - שמנכ"לה מופיע ברשימת הגופים שנגדם נוקטת ארה"ב בסנקציות - חתמה על הסכם בהיקף של לפחות 1.5 מיליארד דולר עם שותפתה הוותיקה BP. כך הודיעה החברה היום (ו').

קראו עוד בכלכליסט

לאחר סיפוחו מחוז קרים לרוסיה באמצע מרץ והסנקציות במערב נגד מספר אנשים המקורבים לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מספר חברות אמריקאיות ניסו להרחיק עצמן מרוסיה. ואילו BP הבריטית המחזיקה ב-19.75% מחברת רוסנפט כבר חתמה על הסכמים חדשים עם החברה הרוסית מאז הטלת הסנקציות.

סצ סצ'ין ופוטין | צילום: אי פי איי סצ

ההסכם עליו חתמו רוסנפט ו-BP הוא ל-5 שנים וכולל אספקת 12 מיליון טון של מוצרי נפט ל-BP תמורת תשלום מוקדם של לפחות 1.5 מיליארד דולר.

"רוסנפט מרחיבה ומחזקת את שיתוף הפעולה ההדדי והמועיל עם BP", אמר מנכ"ל רוסנפט איגור סצ'ין, "עסקה זו פותחת הזדמנויות חדשות לשתי החברות. היא מעניקה ל-BP שרשרת אספקה יציבה ואיכות מובטחת של מוצרי נפט ומאפשרת לרוסנפט לקיים רווחיות גבוהה בפעילות המכירות שלה ולמצוא מקורות פיננסיים נוספים", אמר סצ'ין.

על פי דיווחים מסוכנות הידיעות אינטרפקס, התשלום המקדים הגיע כבר ל-2 מיליארד דולר. הסוכנות ציטטה את דברי נציגי רוסנפט, ספקית הנפט הציבורית הגדולה בעולם, ואמרו כי תהליך האספקה יחל ביולי.

ההסכם בין השתיים מגיע לאחר שחתמו על הסכם אחר לשותפות בהפקת נפט. מנכ"ל BP, בוב דאדלי, אמר חודש וחצי לאחר הטלת הסנקציות על-ידי ארה"ב שהחברה תמשיך את פעילותה עם רוסנפט בעיקר כבעלת מניות וכן כשותפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות