אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מוותרת על הענן של אמזון: הקימה מרכז נתונים חדש צילום: בלומברג

פייסבוק מוותרת על הענן של אמזון: הקימה מרכז נתונים חדש

הרשת החברתית העבירה את מצבור התמונות של אינסטגרם משרתי AWS למרכז הנתונים הפרטי החדש שלה. מדובר על הפסד עסקי של מאות מיליוני דולרים לאמזון

29.06.2014, 12:38 | רפאל קאהאן

פייסבוק העבירה את כל נתוני ומצבור התמונות של אינסטגרם משירותי הענן של אמזון למרכז נתונים חדש שהקימה באייווה. אתר הרג'יסטר דיווח שלשום (ו') כי בפייסבוק צמצמו בכשליש את מערך השרתים שנדרש לתחזוקה והתפעול של אינסטגרם, מה שמייצג הפסד של לקוח גדול עבור AWS.

קראו עוד בכלכליסט

צרכי המחשוב של פייסבוק דורשים התמודדות עם 300 מיליון תמונות, 6 מיליארד לייקים וקרוב ל-200 מיליון קישורים בין משתמשים - שמועלות כל יום. בנוסף לאינסטגרם יש כ-45 מיליון תמונות שהמשתמשים מעלים יום.

כך נראים שרתי האחסון של פייסבוק כך נראים שרתי האחסון של פייסבוק כך נראים שרתי האחסון של פייסבוק

כמות הנתונים הענקית הזו מנוהלת על מערך השרתים הביתי של פייסבוק שפותח על בסיס פרויקט המחשוב בקוד פתוח OCP. מערך השרתים החדש מסוגל לספק את הצרכים של פייסבוק תוך קיצוץ של שליש מכמות השרתים ביחס למערכות המסורתיות.

מרכז הנתונים החדש של פייסבוק מקבל את אספקת החשמל שלו בחלקו ממערך טורבינות רוח, והוא כנראה הדאטה סנטר הראשון שעובד כך. חיסכון בתפעול השרתים הוא אחד מהסודות העסקיים של פייסבוק ולדברי מהנדס תשתיות של פייסבוק "אין סיכוי שהיינו מגיעיים למה שאנחנו כיום אם היינו צריכים לפעול על פי חמש או שש יותר שרתים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות