אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה באמת מרוויח נהג של Uber?

כמה באמת מרוויח נהג של Uber?

האפליקצייה שמאפשר לכל אחד להפוך ל"נהג לרגע" עושה דרכה לישראל. שוקלים להצטרף? חשוב שתדעו שיש נהגים שלא מצליחים לגרד את שכר המינימום

29.06.2014, 17:41 | שירות כלכליסט

אפליקצייה האמריקאית UBER, המאפשרת לכל אחד להיות נהג, עושה את דרכה ארצה בימים אלה ונתקלת בקשיים רגולטוריים וזה הזמן לגלות כיצד ניתן להפוך ל"נהג לרגע" וכמה כסף ניתן להרוויח מכך?

קראו עוד בכלכליסט

עבודה כנהג של Uber נחשבת לאחת הקריירות העסוקות ביותר באמריקה. בעזרת שירות UberX כל אדם שבבעלותו מכונית יכול להירשם להיות נהג. באובר אף יצרו תהליך הרשמה פשוט למדי. השלב הראשון הוא להיכנס לאתר זה. אם אתם גרים בארה"ב, בני 21 ומעלה ויש לכם רישיון נהיגה, ביטוח רכב ומכונית עם 4 דלתות במצב טוב, תוכלו להירשם להיות נהגים.

השלב הבא הוא בדיקת רקע שמבצעת Uber. אתם תצטרכו לספק לחברה מידע בסיסי כמו כתובת ומספר ביטוח לאומי.

לאחר שעוברים את בדיקת הרגע אובר מחייבת את המועמדים לעבור קורס הכשרה באינטרנט, שכולל תהליכי תפעול בסיסיים ומה אסור לעשות. לאחר השלמת הקורס, אובר שולחת טלפון למתקבלים. מתחילתו ועד סופו, תהליך ההרשמה אורך שבועיים.

אפליקציית Uber. במאי פרסמה החברה כי לפחות מחצית מהנהגים שלה בניו יורק יכולים להרוויח למעלה מ-90 אלף דולר בשנה אפליקציית Uber. במאי פרסמה החברה כי לפחות מחצית מהנהגים שלה בניו יורק יכולים להרוויח למעלה מ-90 אלף דולר בשנה אפליקציית Uber. במאי פרסמה החברה כי לפחות מחצית מהנהגים שלה בניו יורק יכולים להרוויח למעלה מ-90 אלף דולר בשנה

ב-Uber מציינים כי זוהי קריירה רווחית במיוחד. במאי פרסמה החברה כי לפחות מחצית מהנהגים שלה בניו יורק יכולים להרוויח למעלה מ-90 אלף דולר בשנה, בעוד שבסן פרנסיסקו החברה טוענת שהנהגים יכולים להרוויח עד 70 אלף דולר בשנה.

אולם בוושינגטון פוסט טוענים כי המידע שהעבירה Uber מבוסס על מדגם של נהגים בשירות UberX, שנוהגים מעל ל-40 שעות בשבוע. הנתונים גם אינם כוללים את מחירי הדלק, החנייה, תחזוקה, תיקונים וכבישי אגרה. לדוגמה, נהג של UberX בניו ג'רזי שנהג 12 שעות ביום אחד אומר כי הרוויח מהנסיעות ברוטו 180 דולר, כלומר 15 דולר בשעה. אם מחשיבים גם תשלום בכבישי אגרה, עמלה של 20% לחברה, דלק, ביטוח אוטו, מימון הרכב ומסים שמשלמים עצמאיים, הנהג הרוויח בפועל 54.50 דולר בלבד עבור 12 שעות נהיגה, שהם 4.54 דולר בלבד לשעה – נמוך משכר המינימום.

המסקנה היא שאם רוצים להתפרנס כנהגים של Uber, צריך לנהוג במשך מספר מטורף של שעות. על פי החישובים בעיתון, על מנת להרוויח 75 אלף דולר בשנה כנהגים של Uber בסן פרנסיסקו, צריך לעבוד 3,000 שעות בשנה - כלומר 58 שעות בשבוע.

"אני אצטרך לעבוד 80-120 שעות בשבוע כדי לגמור את החודש", כתב באתר Quora אחד הנהגים בחברה. "אבל לפחות אובר מעניקה לי את ההזדמנות לעבוד כל כך הרבה שעות. מרבית החברות מעסיקות רק בשכר נמוך ורק 35-40 שעות בשבוע".

לפיכך נראה כי עדיף להשתמש בהזדמנות שמעניקה אובר להשלמת הכנסה ולעבוד במשרה חלקית ולא מלאה. לפי הוושינגטון פוסט, 16 שעות עבודה בסוף השבוע בלבד יכולות להוסיף 400 דולר בשבוע, שהם 20,800 בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות