אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאטר מציע: סיוע טכנולוגי לשופטים צילום: אם סי טי

בלאטר מציע: סיוע טכנולוגי לשופטים

נשיא פיפ"א טען כי למאמנים צריכה להיות הזכות לערער על החלטות השופטים עוד במהלך המשחקים באמצעות שימוש בצילומי וידיאו. פרשנים: בכך בלאטר מבקש להבטיח את היבחרותו מחדש לנשיא הארגון

29.06.2014, 17:52 | שירות כלכליסט

נשיא פיפ"א ספ בלאטר, מציע שימוש עתידי בטכנולוגיות הילוך חוזר מיידי במגרש הכדורגל. ספ בלאטר טען כי למאמנים צריכה להיות הזכות לערער על החלטות השופטים עוד במהלך המשחקים באמצעות שימוש בצילומי וידיאו, כל עוד הם לא עוצרים את המשחק. הוא אמנם שלל אפשרות לערער על החלטות נבדל, אך אמר שניתן יהיה לדון בהחלטות לפנדלים ומצבים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

ספ בלאטר ומישל פלאטיני. לערער פעמיים במחצית, צילום: אם סי טי ספ בלאטר ומישל פלאטיני. לערער פעמיים במחצית | צילום: אם סי טי ספ בלאטר ומישל פלאטיני. לערער פעמיים במחצית, צילום: אם סי טי

"אנחנו צריכים להעניק סיוע נוסף לשופט ומעט יותר צדק למשחק בכך שלמאמנים תהיה האפשרות לערער פעמיים במחצית", אמר בלאטר בסרטון שפרסמה לשכת העיתונות של פיפ"א באינטרנט.

כדורגל איטי יותר מענפי ספורט אחרים כמו כדורסל ופוטבול באימוץ טכנולוגיות חדשות במגרש. פיפ"א בראשותו של בלאטר התנגדה במשך שנים לשימוש בהילוכים חוזרים, בטענה שטעויות אנושיות הן חלק מהכדורגל ושהשימוש בוידיאו יפריע לזרימה החופשית של המשחק, שאינו כולל פסקי זמן או הפסקות פרסומת, מלבד הפסקת מחצית של 15 דקות.

אולם בעקבות ההתנגדות הזו הלכו והצטברו החלטות שיפוט שהתבררו לאחר צפייה בשידורים החוזרים בטלוויזיה כשגויות. העובדה שבכדורגל לרוב יש מיעוט של שערים מדגישה אף יותר את ההשפעה של החלטת שיפוט שגויה: בעיטת פנדל שלא היו צריכים לשרוק לטובת קבוצת או מנגד, התעלמות מעבירה המחייבת פנדל שינו את התוצאה של אינספור משחקים.

המונדיאל המתקיים בימים אלה בברזיל הוא הראשון שבו משתמשים בטכנולוגיית קו השער, במסגרתה משתמשים במצלמות או חיישנים, ולא נסמכים רק על העין הבלתי מזוינת של השופט, כדי לקבוע האם הובקע גול.

בלאטר הודה כי ההחלטה של פיפ"א לאמץ את הטכנולוגיה הזו הושפעה מתקרית במונדיאל הקודם, שבה נפסל שער של פרנק למפארד במשחק של אנגליה נגד גרמניה. השידורים החוזרים בטלוויזיה הראו בבירור כי הכדור פגע בקורה ונכנס לשער לפני שנהדף החוצה. במידה והשער היה מאושר, אנגליה הייתה מצליחה להשוות את התוצאה, אך בפועל היא הפסידה 4-1.

המונדיאל הנוכחי כבר סבל מכמה החלטות מפוקפקות של השופטים, כולל בעיטת פנדל ששרק השופט לטובת ברזיל במשחק הפתיחה נגד קרואטיה. עם זאת, בלאטר לא העניק מסגרת זמן לאימוץ הטכנולוגיה.

פרשנים מעריכים כי בלאטר תומך בשימוש בטכנולוגיה בשביל להבטיח את היבחרותו מחדש כנשיא פיפ"א על פני מישל פלאטיני, נשיא אופ"א, שמתנגד לסיוע טכנולוגי לשופטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות