אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני אי.די.בי מבקשים מפרקליט המדינה ומווינשטיין לבטל הגשת כתב אישום נגד החברה צילום: עמית שעל ישראל הדרי

פרסום ראשון

נאמני אי.די.בי מבקשים מפרקליט המדינה ומווינשטיין לבטל הגשת כתב אישום נגד החברה

לטענתם, מי שיפגע מהגשת כתב האישום הם נושי החברה, מחזיקי האג"ח, שמתכוונים למכור את השלד הבורסאי של אי.די.בי אחזקות, ולקבל בכך חלק מחובם

29.06.2014, 15:55 | גולן חזני

נאמני אי.די.בי אחזקות, איל גבאי וחגי אולמן, מבקשים מפרקליט המדינה שי ניצן ומהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, לבטל את הגשת כתב האישום נגד אי.די.בי אחזקות במקביל לכתב האישום שיוגש נגד נוחי דנקנר, בעל השליטה לשעבר בחברה, ונגד איתי שטרום, שעפ"י החשד פעלו להרצת מניית אי.די.בי לקראת הנפקת החברים ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

לטענתם, מי שיפגע מהגשת כתב האישום הם נושי החברה, מחזיקי האג"ח, שמתכוונים למכור את השלד הבורסאי של אי.די.בי אחזקות, ולקבל בכך חלק מחובם.

עו"ד משה ישראל, שמייצג את החברה, כתב האישום יוביל למהלך ארוך ומסורבל שימנע את מכירת השלד הבורסאי וידרוש הוצאה של מאות אלפי שקלים בשנה לאחזקת השלד, ובנוסף יוריד את ערכו של השלד משמעותית שכן מדובר יהיה ב"שלד מוכתם".

פרקליט המדינה, שי ניצן, צילום: אלעד גרשגורן פרקליט המדינה, שי ניצן | צילום: אלעד גרשגורן פרקליט המדינה, שי ניצן, צילום: אלעד גרשגורן

"העמדגת החברה לדין תפגע בציבור שלא היה לו קשר כלשהו לעבירות שלכאורה ביצע עפ"י החשד דנקנר, אינטרס ההרתעה חייב להיות כפוף לשדורת ההגיון וןעקרון הצדק. במקרה זה אינטרס ההרתעה מקבל משקל עודף אשר ייצור עיוות בלתי צודק ובלתי הגיוני", טוען ישראל ומוסיף כי מחומר החקירה עולה כי המעשים, ככל שבוצעו, בוצעו שלא במסגרת פעילותו השוטפת של בעל השליטה בחברה ולא היתה בידי החברה אפשרות לאתר מעשים אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שלא למה שהורגלנו ,נאמני בית המשפט עושים עבודתם נאמנה ומעבר לזה
כל הכבוד לחגי ואייל , מוטב שפרקליט המדינה יפנה מירצו לעבריינים וכאלה לצערינו לא חסרים ולא לחברה שנושיה מבקשים לקבל את שארית כספם וכל גרוש חשוב להם .מספיק שהם חטפו תספורת ,המדינה לא צריכה לפגוע בהם גם .,ביטול כתב האישום מתבקש וכל החלטה אחרת תכתים את הפרקליטות והעומד בראשה . לא צריך אומץ צריך להפעיל רק שכל ישר לטובת כלל הנושים שידם ודאי לא הייתה מעורבת בדבר .
יניב , מרכז  |  30.06.14
1.
מוזר בכלל שמענישים חברה באכיפה או בקנס - ולא רק את נושאי המשרה!
מילא כאן - זה לפחות גבולי (אם כי על גבול האבסורד). אבסורד ממש הוא כאשר מטילים קנס על חברה בשל אי-דיווח לבעלי המניות - קרי מענישים את בעלי המניות (על ידי הורדת שווי החברה) בגין העוולה שהחברה ביצעה.
רגולציה = שחיתות! , חורבות שוק ההון  |  29.06.14