אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפיד: "כל מה שלא מוסרי בכלכלה הישראלית מתבטא בניסיון לשלם למנכ"ל הפניקס 10 מיליון שקל"

שר האוצר כינס מסיבת עיתונאים בנושא שכר הבכירים ואמר כי "במקום להוריד את העמלות לציבור, הדירקטורים מאשרים משכורות מופרזות. איפה האחריות שלהם לציבור? זו אטימות ערכית שאי אפשר לשאת אותה"

29.06.2014, 16:55 | עמרי מילמן

"כל מה שחולה ולא מוסרי בכלכלה הישראלית מתבטא בניסיון הזה לשלם למנכ"ל הפניקס, אייל לפידות, סכום מופקע של 10 מיליון שקל. זה לא קשור למציאות הישראלית שבה מעמד הביניים לא גומר את החודש. במקום להוריד את העמלות לציבור הדירקטורים מאשרים משכורות מופרזות. איפה האחריות שלהם לציבור? זו אטימות ערכית שאי אפשר לשאת אותה, אנחנו צריכים להתייצב מולה כחברה. זה לא קפיטליזם ולא שוק חופשי, אלא סתם תאוות בצע לא מרוסנת", כך אמר אחה"צ (ב') שר אוצר יאיר לפיד במסיבת עיתונאים שכינס במשרדו.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת החוק של לפיד שנועדה לרסן את שכרם של בכירים בענף הפיננסים.

ההצעה קובעת כי שכר של מעל 3.5 מיליון שקל לבכירים בגופים פיננסיים ובהם בנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח יהיה חייב לקבל אישור מיוחד של ועדת התגמול והדירקטורים החיצוניים. עוד נקבע כי כל שכר העולה על התקרה האמורה לא יוכר כהוצאה לצרכי מס.

יאיר לפיד ודורית סלינגר (ארכיון), צילום: עמית שעל יאיר לפיד ודורית סלינגר (ארכיון) | צילום: עמית שעל יאיר לפיד ודורית סלינגר (ארכיון), צילום: עמית שעל

ההצעה נוגעת גם לשכר של מנהלי חברות קרנות נאמנות וניהול תיקים וכן חברות תעודות סל. החוק יחול גם על גופים פרטיים. כמו כן, נקבע כי תגמול אופציות יופחת מהתקרה של ה-3.5 מיליון שקל, כך שלא ניתן יהיה לעקוף באופן זה את החוק.

לפיד אמר כי "החוק יביא לריסון והפחתת שכר הבכירים בגופים פיננסיים המנהלים כספי ציבור. החוק מהווה נדבך חשוב במגמה שאנו מובילים לצמצום פערי השכר במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
ספין להמונים ...
שלום . מי נתן רישיון לחברות הפיננסיות לקחת עמלות גבוהות מהציבור ? ... הממשלה .הרישיון מהממשלה לחלוב את הציבור יוצר להם רווחים עצומים ולכן יש להם יד קלה על המשכורות לבכירים ... לדעתי משכורות הבכירים לא יירדו . מה שיירד זה ההוצאה המזכה במס = המדינה תקבל יותר מיסים מהחברות הפיננסיות . מי יינזק ? ... הציבור הרחב שמחזיק במיישרין או בעקיפין במניות של החברות . אז...... שלא יעבדו עליכם . תודה .
כלכלן , רמת גן  |  30.06.14
לכל התגובות