אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל המאה: אושרה הקמת בניין בן 100 קומות בגבול ת"א־ר"ג הדמייה: אמנון שוורץ אדריכלים

בלעדי לכלכליסט

מגדל המאה: אושרה הקמת בניין בן 100 קומות בגבול ת"א־ר"ג

הוועדה המקומית אישרה את יוזמת עיריית ת"א להקים מגדל ברחוב בגין על שטח שבבעלותה שיהיה הגבוה ביותר בארץ. לפי הערכות, שוויו עשוי להגיע למיליארד שקל; הוועדה אף אישרה יוזמה לשינוי ייעוד של 3,000 מרתפים בת"א למגורים

30.06.2014, 07:19 | עינת פז-פרנקל

הוועדה המקומית לתכנון של תל אביב אישרה את יוזמת עיריית תל אביב להקים מגדל בן 100 קומות, הגבוה במדינה, על גבול תל אביב־גבעתיים־רמת גן, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בתוכנית, שכעת תעבור לוועדה המחוזית לתכנון של תל אביב, להקמת מגדל לשימושי תעסוקה או מלונאות, מסחר ושטחי ציבור ברחוב בגין ברמת גן על שטח שבבעלות עיריית תל אביב. העירייה מתכננת למכור את המגרש להקמת המגדל באמצעות מכרז ליזמים, בכפוף לאישור התוכנית בוועדה המחוזית. שווי המגרש עצמו טרם נקבע, אך סביר להניח כי יהיה מדובר בכמה מאות מיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה המקומית שדנה בתוכנית לאחרונה אישרה את המלצת מהנדס העיר להעלאת גובה המגדל מ־75 קומות לכ־100 קומות, תוך התאמה של זכויות הבנייה בהתאם. התוכנית, המכונה "בין ערים", מתייחסת לשטח של כ־11 דונם בין הרחובות בגין וז'בוטינסקי רמת גן, לבין רמפת היציאה של מחלף הרכבת מנתיבי איילון צפון. בפועל משמש היום השטח כמגרש חניה. עיריית תל אביב מקדמת את התוכנית, כאשר המתכנן הוא אמנון שוורץ אדריכלים.

 

הדמיית המגדל בין הרחובות בגין וז הדמיית המגדל בין הרחובות בגין וז'בוטינסקי ברמת גן | הדמייה: אמנון שוורץ אדריכלים הדמיית המגדל בין הרחובות בגין וז

 

על פי הערכות שמאים בענף הנדל"ן, שווי המגדל - שייבנו בו כ־83 אלף מ"ר ו־675 חניות - עשוי בסיומו לנוע בין 800 מיליון שקל למיליארד שקל. המגדל צפוי להיות הגבוה ביותר בארץ, כאשר ישנה תוכנית להקמת מגדל בן 80 קומות בקרן הקריה, ואילו מגדל משה אביב באזור הבורסה של רמת גן כולל 68 קומות.

עיריית תל אביב אישרה את הפרטים ומסרה כי "שטח התוכנית כלול באזור תעסוקה מטרופוליני, כאשר בידודו של הפרויקט וריחוקו ממבני מגורים קרובים בעיר תל אביב אינו מאפשר שימושי מגורים. הפרויקט יכלול שטחי ציבור (משרדים עירוניים)".

בתוך כך, הוועדה המקומית לתכנון של תל אביב אישרה בשבוע שעבר יוזמה לשנות ייעוד של כ־3,000 מרתפים לדירות מגורים, צעד שעשוי להקל מעט את מצוקת הדיור בתל אביב. הוחלט כי טרם שינוי הייעוד יתווה צוות היגוי של אגף מהנדס העיר את הצעדים הנדרשים לביצוע היוזמה, והוא צפוי להגיש את המלצותיו בשבועות הקרובים, כך אמרו ל"כלכליסט" חברי מועצה שהשתתפו בישיבה.

להערכת יוזם ההצעה, חבר מועצת העיר עו"ד ארנון גלעדי (המשמש גם כמשנה לראש העיר), כ־1,500 מתוך 3,000 מרתפים - המשמשים ברובם למשרדים ולבעלי מקצוע חופשיים - ממוקמים בלב העיר וזהו "היצע דירות משמעותי". לפי עיריית תל אביב, בעיר קיימות 246 אלף יח"ד ומתוכן כ־53 אלף אינן משמשות למגורים אלא לשירותים, תעשייה קלה ומסחר. "מדובר במהלך של הוספת תכלית שימוש לנכס הקיים", מסביר גלעדי, "שלא בכל פעם נצטרך לאשר שימוש חורג למרתף זה או אחר". לדבריו, "הוספת תכלית של דירות למגורים לכל המרתפים המשמשים כמשרד בעיר תזרים באופן מיידי מאות נכסים לשוק הדיור".

העירייה מסרה כי "בימים אלה מוקם צוות לבחינת נושא בנייה בתת־הקרקע בעיר, כולל לצורכי מגורים. עמדת מהנדס העיר תיקבע לאחר קבלת המלצות הצוות המקצועי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות53 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
מדוע המבנה זקוק גם לשירותי דת?
אנשים, זה שיש לכם חבר דמיוני וטקסטין מיזוגנים-פדופילים להתגאות בהם ולחוש עליונות ונצחון בגללם, לא אומר שזה לגיטימי לבנות מבני מיזוגני ופדופיליה במרחב הציבורי. "שירטתי דת" זה מילים מכובסות. מדובר בהמשך הפצה של מיזוגניה ופדופיליה. אבל כבר נבנו אינסוף מבנים מיזוגנים ופדופילים. לשם מה עוד?
אנשים  |  05.06.18
52.
הטימטום בשיאו אולי שיעבירו את הבייין הזה לירוחם?
הטימטום בשיאו אולי שיעבירו את הבייין הזה לירוחם? בשביל מה לפוטצץ פה את אזור המרכז למה למה? העריות הורסות את הערים והכול עבור בצע כסף. לאסור על בניית משרדים באזור ת"א להעלות את המיסים באזור די כבר חנקתם אותנו. היינו פעם אזור נעים לגור בו ללא הרבה פקקים ללא כמויות אדירות של תנועה.
Quill  |  27.06.16
51.
הטעם הרע של אדריכלי ישראל שרבים מהם חסרי כל טעם שבונים
לעצמם אנדרטאות מגעילות - הוא אסון לטווח ארוך. כמי שעובד יום יום באזור צומת עלית אני מקבל דיכאון מתערוכת הכיעור המונומנטלית שצומחת שם בקצב מבהיל. יש לי חלום - איסור מוחלט על ישראלים לתכנן בנינים מ 20 קומות ומעלה. נראה שכל סטודנט אירופי להנדסה יהיה ב-5 ליגות טוב יותר.
יש לי חלון , ז'בוטינסקי - אבא הילל  |  05.10.15
לכל התגובות