אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות מקרקעי ישראל תגדיל את היקף הדירות במתחם תעש נוף ים צילום: דרור עזרא

רשות מקרקעי ישראל תגדיל את היקף הדירות במתחם תעש נוף ים

על המתחם המשתרע על שטח של כ-600 דונם מזרחית לחוף אפולוניה בהרצליה תוכננו כ-3,000 יחידות דיור, מבני תעסוקה, מסחר ובתי מלון. הרשות תבקש להגדיל את מספר הדירות ל-4,000

30.06.2014, 09:05 | דותן לוי

ברשות מקרקעי ישראל החלו לקדם תוכנית להגדלת היקף יחידות הדיור במתחם תעש נוף ים בהרצליה מכ־3,000 יח"ד ל־4,000 יח"ד, כך נודע ל"כלכליסט". תוכנית נוף ים צפויה להיבנות מזרחית לחוף אפולוניה על קרקע ששימשה בעבר את בזק ואת מפעלי תעש. המתחם משתרע על שטח של כ־600 דונם, ומתוכו צפויה בנייה על כ־30 דונם ויתר הקרקע תשמש לתשתיות ושטחי ציבור.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית כוללת הקמת שכונה בבנייה רוויה וכן הקמת כמה מבני תעסוקה ומסחר וכן בתי מלון. לפי התוכנית, הבנייה הגבוהה תתבצע בחלקו המזרחי של המתחם, ואילו ככל שהבנייה תתקרב לחוף היא תהיה נמוכה יותר.

מתחם תעש נוף ים. עוד 1,000 יחידות דיור, צילום: דרור עזרא מתחם תעש נוף ים. עוד 1,000 יחידות דיור | צילום: דרור עזרא מתחם תעש נוף ים. עוד 1,000 יחידות דיור, צילום: דרור עזרא

התקדמות נרשמה לאחרונה בתוכנית למתחם, לאחר שמשרד התחבורה נענה לאחת הדרישות העיקריות של רשות מקרקעי ישראל לקידום התוכנית - הקמת מחלף אשר יחבר בין השכונה החדשה לבין כביש 2 והעיר הרצליה. הדרישה למחלף הועלתה על ידי מנהלת מחוז תל אביב ברשות מקרקעי ישראל גילי טסלר, במסגרת התכנסות שמתבצעת על ידי גורמים ממשרדי הממשלה לטובת קידום תוכניות בנייה. הנושא עבר לבדיקת מנכ"ל משרד התחבורה אשר אישר את הקמת המחלף. בשלב זה אין הערכות לתחילת הבנייה במתחם. התכנון עצמו, אם יתבצע באופן מיידי לצד הקמת המחלף, יארך לא פחות משנתיים, ובמקביל תידרש רשות מקרקעי ישראל לתת מענה לטיהור הקרקע אשר נחשבת למזוהמת, לאחר שנים ארוכות שבהן שימשה את מפעלי תעש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חוסר הצדק.איכסה עלינו
כשתושבי שכונת נוף ים מדברים בין עצמם לגבי השכונה החדשה הזו, יש רוב די מוחלט של תושבים(ביניהן תושבים ותיקים מאוד), שרואים את השכונה החדשה כסוף לשכונת נוף ים היקרה. הרי כבר היום,עוד לפני שהתחילו לבנות,כבר אנחנו רואים פלישה המונית אל האזור שבו נולדנו,כל שטחי הטבע שהיו לנו,גם ככה כבר לא קיימים.... מה כבר אפשר לאמר בשביל להסביר לכם? נגיד את זה ככה,לא מצאתי אצלי בחצר לא צב ולא קיפוד כבר יותר מעשור. וזה,רק בגלל שבעשור האחרון הגיעו לנוף ים עשרות תושבים חדשים, ומאות מתהלכים אצלנו בסימטאות,ברחובות,ובמרכז המסחרי והחוף שבשכונה. אם לא הייתם מגיעים מלכתחילה,לא היו צריכים לבנות לכם יחידות ולהשכיר, לא היה צריך לשפץ בשבילכם את המרכז המסחרי,לא היה צריך לנקות אחריכם את החוף,והכי חשוב,לא היינו צריכים לראות את כל הפרצופים המתנשאים שלכם אצלנו על בסיס יומיומי. הרסתם לנו את השכונה,הרסתם לנו את החוף......ומה עכשיו.....? רוצים לבנות שכונה על הראש שלנו,להרוס עוד מהטבע שתושבי שכונת נוף ים כל כך פוחדים לאבד,ולהביא לנו מינימום עוד 20,000 תושבים חדשים?? הלוואי שיהיה צדק בעולם מי שמאמין באלוהים,לא בוחר פדלון בבחירות הבאות של הרצליה! ומי שנמצא בנוף ים,וסידנא עלי,ולא נולד שם,תעשו טובה תזוזו.אתם מפריעים לנו אנחנו לא נכנסתם אליכם לשכונה שבה נולדנו,ולא הפרענו לכם, למה אתם עושים לנו את זה? מי הרע????
ששקה , נוף ים  |  28.08.15
1.
תנו לכל רוכש אהיל. לא ניתן לנקות את הקרקע במתחם.
קצת מביך להיתחבות מאחרי "מקור בכיר", אבל בפעם הראשונה, זה קורה לי. לבנות במתחם תע"ש בנוף ים זה לסכן חיי אדם ביודעין. מספיק לעבור בחוף הים ולראות את המים הצהובים - ירוקים שדולפים מהקרקע, ואת הצמחים הירוקים שנצבעו באדום. שפכו שם כמויות דמיוניות של מתכות כבדות במשך עשרות שנים בהם יצרו נשק במקום.
מרעילים בציון  |  30.06.14