אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קריסת המרפסת: בני הזוג שרכשו דירה מגינדי השקעות בחדרה תובעים את בנק הפועלים צילום: חסן שעלאן, ynet

קריסת המרפסת: בני הזוג שרכשו דירה מגינדי השקעות בחדרה תובעים את בנק הפועלים

בתביעה שהגישו טוענים בני הזוג כי הבנק אינו מאפשר להם לחלט את ערבות חוק המכר תוך שהוא מעדיף את גרסתה של החברה היזמית אשר "ביקשה ממנו שלא לממש ולחלט הערבויות משיקולים עסקיים"

30.06.2014, 14:43 | דותן לוי

בני הזוג אלעד והדר לוינגר אשר מרפסת דירתם בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה קרסה הגישו היום (ב') תביעה לבית משפט השלום בת"א נגד בנק הפועלים ובה הם דורשים מהבנק סכום של 1.16 מיליון שקל, השווה לסכום הערבות שהבנק העניק להבטחת התשלומים לרכישת הדירה מידי חברת גינדי השקעות.

קראו עוד בכלכליסט

בני הזוג טוענים באמצעות עוה"ד רם. א גמליאל ותמר בחבוט, ממשרד ר.א גמליאל ושות', כי מדובר בתביעה שהוגשה בלית ברירה לאחר מספר עיכובים ובהם איחור של כחצי שנה במסירת הדירה, קריסת המרפסת מדירתם בקומה השמינית וגם כיום, לאחר הקריסה, מועד האכלוס אינו מגודר בזמן ולא ברור מתי יתאכלס הבניין. לטענתם, בדיקה ראשונית הצביעה על כך שהקריסה התרחשה בשל רשלנות מצד גינדי השקעות והמבצעים מטעמם וכי רק בנס נמנע אסון בחיי אדם. בעקבות המקרה בני הזוג לא מוכנים לאכלס את הדירה, גם לאחר שתתוקן ולמעשה דרשו לחלט את ערבות חוק המכר וביקשו מהבנק את שטרי הערבויות. אלא שלדבריהם, הבנק סירב לדרישתם תוך שהוא מתחמק מהתייחסות מקיפה לטענותיהם.

המרפסת שקרסה בפרויקט גינדי השקעות בחדרה. בני הזוג שרכשו את הדירה ביקשו לחלט את הערבויות מתוקף חוק המכר. הבנק סירב, צילום: חסן שעלאן, ynet המרפסת שקרסה בפרויקט גינדי השקעות בחדרה. בני הזוג שרכשו את הדירה ביקשו לחלט את הערבויות מתוקף חוק המכר. הבנק סירב | צילום: חסן שעלאן, ynet המרפסת שקרסה בפרויקט גינדי השקעות בחדרה. בני הזוג שרכשו את הדירה ביקשו לחלט את הערבויות מתוקף חוק המכר. הבנק סירב, צילום: חסן שעלאן, ynet

בתביעה טוענים בני הזוג כי הבנק מעדיף באופן פסול את גרסת גינדי שביקשה ממנו "שלא לאפשר את מימוש וחילוט הערבויות משיקולים עסקיים וזאת תוך הפרת חובתו". עוד הם טוענים, כי כל נסיון שלהם לבוא בדברים עם חברת גינדי עלה בתוהו וכי "חברת גינדי בחרה לנהל משא ומתן בחוסר תום לב ולמשוך את הקץ עד אין קץ", כך שלדבריהם נותרו שבויים בידי החברה כאשר כל הונם, הקיים והעתידי, הושקע בדירה שלא רק שאין כל יכולת לעשות בה שימוש אלא שמוגדרת כמבנה מסוכן שהגישה אליו אסורה.

הפניה לבנק נעשתה לדבריהם לאחר נסיונות רבים לקבל את כספם חזרה מחברת גינדי. כעת הם טוענים כי עצם קריסת המרפסת ודחיית מועד מסירת החזקה בדירה מהווים עילה למימוש הערבות אשר נועדה לפי החוק להבטיח את כספם של רוכשי דירה מקבלן. בטיעונים שהציגו הם מציינים, כי קיבלו דירה מסוכנת עם ליקויי בניה בבניין מט ליפול. כמו כן, כחלק מהתיקונים מבצעת גינדי השקעות שינויים מהותיים שאילו היו ידועים להם לא היו רוכשים את הדירה מלכתחילה ולכן יש לראות בכך כאי מסירה של הדירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות