אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן: "עכשיו זה הזמן להשקיע בשווקים המתעוררים" צילום: אי פי איי

ג'יי.פי מורגן: "עכשיו זה הזמן להשקיע בשווקים המתעוררים"

לדברי הבנק הם צפויים ליהנות מהתגברות הצמיחה הגלובלית ובשילוב עם תמחור נמוך יחסית כרגע, נמצאים "על סף האטרקטיביות" עם אפסייד של 28% לעומת השווקים המפותחים

30.06.2014, 19:47 | ערן סוקול
בנק ההשקעות הבריטי, ג'יי.פי מורגן ממליץ היום (ב') על השקעה בשווקים המתעוררים. "החזקנו בעמדה זהירה לגבי השווקים המתעוררים במשך יותר משנתיים, עם העדפה להתאוששות בגוש היורו, אולם בחודש שעבר התחלנו לתת שוב דגש על השווקים המתעוררים".

קראו עוד בכלכליסט

בעוד משקיעים בעלי התמחות בשווקים המתעוררים כגון מארק מוביוס וג'ים אוניל נשארו אופטימיים לגבי שווקים אלו, הנתונים במשך השנים האחרונות הראו תמונה פחות ורודה. מאז השיא היחסי באוקטובר 2010, שוקי המניות בשווקים המתעוררים הציגו ביצועי חסר של יותר מ-35% על השווקים המפותחים, על פי ג'יי.פי מורגן, אולם זהו בדיוק השינוי. שוקי המניות בשווקים המתעוררים עלו כ-5% השנה, בדומה לתשואות שנרשמו בכלכלות המפותחות.

כעת, קצב הצמיחה הגלובלי עולה, מדד מנהלי הרכש הגלובלי של ג'יי.פי מורגן עבר בשבוע שעבר לשיא של שלוש שנים ומגזר התעשייה בסין חזר להראות סימני התרחבות. בנוסף, ארה"ב צפויה להציג התאוששות מההאטה שנרשמה ברבעון הראשון כתוצאה מפגעי החורף הקשה, ונתוני מאקרו שפורסמו לאחרונה מצביעים כבר כעת על צמיחה חזקה הרבה יותר בהמשך.

ברזיל - הימור טוב גם מחוץ למונדיאל?, צילום: איי פי ברזיל - הימור טוב גם מחוץ למונדיאל? | צילום: איי פי ברזיל - הימור טוב גם מחוץ למונדיאל?, צילום: איי פי

זה בדיוק המקום בו השווקים המתעוררים נכנסים לתמונה. הם צפויים ליהנות מהתגברות הצמיחה הגלובלית ובשילוב עם תמחור נמוך יחסית כרגע, השווקים המתעוררים נמצאים "על סף האטרקטיביות" לפי ג'יי.פי מורגן. כל כך אטרקטיביים שהאנליסטים בבנק חושבים שהם נסחרים בדיסקאונט של 28% לעומת השווקים המפותחים.

"בשעה שהפעילות הכלכלית הגלובלית ובשווקים המתעוררים תשתפר, אנו מאמינים כי הערכות אלה יתחילו להיראות משכנעות יותר ויותר עבור המשקיעים" כתבו בג'יי.פי מורגן ללקוחותיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות