אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקולא סרקוזי נעצר לחקירה בחשד לשיבוש הליכי חקירה צילום: בלומברג

ניקולא סרקוזי נעצר לחקירה בחשד לשיבוש הליכי חקירה

החוקרים חושדים שנשיא צרפת לשעבר ניסה להשיג משופט צרפתי מידע על החקינות נגדו בנושא עבירות מס

01.07.2014, 10:53 | שירות כלכליסט
נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי נעצר לחקירה בחשד לניצול סמכות. סרקוזי הגיע הבוקר (ג') למטה המשטרה בנאנטר, מערבית לפריז, לצורך החקירה. מדובר בצעד חסר תקדים המופעל נגד נשיא לשעבר במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

החוקרים מנסים לברר אם סרקוזי, בעזרת עורך דינו תיירי הרצוג, ניסה לשבש הליכי חקירה בכך שביקש להשיג משופט מידע לגבי החקירה סביב ההתנהלות הפיננסית בקמפיין הבחירות שלו מ-2007.

ניקולא סרקוזי ואשתו קרלה ברוני, צילום: בלומברג ניקולא סרקוזי ואשתו קרלה ברוני | צילום: בלומברג ניקולא סרקוזי ואשתו קרלה ברוני, צילום: בלומברג

החשד הוא שסרקוזי (59), עודכן על כך שהמשטרה צותתה לטלפון הנייד שלו במסגרת החקירה סביב מימון הקמפיין שלו והחשד שמועמר קדאפי מימן את חלקו. סרקוזי הכחיש בעבר כי קיבל תרומה של 50 מיליון יורו ממנהיג לוב לשעבר. במהלך החקירה גילו החוקרים כי לסרקוזי גם טלפון נוסף, סודי הרשום תחת שם בדוי. שיחות עם הרצוג שהתקיימו במכשיר הזה הן שגרמו לפתיחת החקירה הנוכחית, במסגרתה סרקוזי נחשד שהתיידד עם שופט כדי לנסות ולהשפיע על ההליכים המשפטיים הנוגעים לחקירה על מעטפות הכסף שקיבל מהאישה העשירה בצרפת, ליליאן בטנקור. בתמורה להעברת המידע, סרקוזי הבטיח לסדר לשופט משרה נחשקת במונאקו.

הרצוג ועוד שני שופטים נעצרו לחקירה אתמול. במידה ויימצא אשם סרקוזי עלול לרצות עונש מאסר של עד 10 שנים.

עורך דינו של סרקוזי נחקר אתמול בחשד שניסה להשיג מידע פנים בנוגע לתיק שמכינה המשטרה נגד המנהיג לשעבר. ההתפתחות האחרונה נחשבת כמכה קשה לניסיונות של סרקוזי להתמודד שוב לנשיאות ב-2017.

גילברט אזיברט, אחד השופטים הבכירים בבית המשפט לערעורים בצרפת, זומן אף הוא לחקירה אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות