אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רקוטן היפנית השיקה קרן שתשקיע בחברות ישראליות צילום: Howard Sayer

רקוטן היפנית השיקה קרן שתשקיע בחברות ישראליות

הקרן, בת 100 מיליון דולר, תשקיע גם בחברות בארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד. היא תנוהל מסינגפור ותחפש סטארט-אפים שפועלים בתחום השירותים המקוונים ומציגים רעיונות חדשניים בתחום חוויית המשתמש

01.07.2014, 11:34 | אסף גלעד

יותר מארבעה חודשים לאחר רכישת הענק המפתיעה של אפליקציית הצ'ט הישראלית-קפריסאית Viber, משיקה ענקית המדיה המקוונת היפנית רקוטן (Rakuten) קרן בת 100 מיליון דולר להשקעות בסטארט-אפים בישראל, אוסטרליה, ניו זילנד וארה"ב.

זוהי הקרן השניה שמקימה רקוטן, כאשר הקודמת שהושקה רק בשנה שעברה השקיעה בחברות כמו Visenze, Coda Payments, Carousell ו-Send Anywhere. בכך מצטרפת רקוטן למשקיעים תאגידיים יפניים הפועלים בישראל, בהם מיצוי, NTT, ויסקאווה.

הקרן תנוהל מסינגפור בידי סמין אן ותתמקד בחברות צעירות שיפתחו שירותי אינטרנט בדגש על חדשנות בתחום חווית המשתמש. בהמשך, מתכוונים גם ברקוטן להציע שיתופי פעולה מסחריים עם אותן חברות. אן מציין בהודעה כי החברות הישראליות Waze ווייבר הן דוגמאות לחברות שהצליחו להתמודד עם סוגיות גדולות כמו תחבורה ותקשורת, סיפקו חווית משתמש איכותית וצברו משתמשים קבועים.

אן סיפר כי רקוטן משקיעה מאז 2013 "באופן אגרסיבי סכומים גדולים בחברות צעירות". ההתלהבות באסיה ממכירת Waze היא תולדה גם של קרן ההון סיכון ורטקס, אחת הנהנות הגדולות מהאקזיט של חברת הניווט, לה משקיעים רבים מסינגפור וממזרח אסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות