אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ווינדוס 9 תהיה דומה יותר לווינדוס 7 האהובה צילום: ניצן סדן

דיווח: ווינדוס 9 תהיה דומה יותר לווינדוס 7 האהובה

לפי מקורות במיקרוסופט, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה תדע לזהות על איזה מחשב או טאבלט היא פועלת ותתאים את הממשק. למשל, בעלי מקלדת ועכבר יקבלו תצוגת שולחן עבודה רגילה - בעוד שבעלי טאבלטים יצפו בתצוגת אריחים

01.07.2014, 13:19 | נמרוד צוק

מיקרוסופט נערכת לגרסה הבאה של ווינדוס, שעשויה להיקרא ווינדוס 9 (בשלב זה יש לה רק שם קוד פנימי בחברה - Threshold). לפי דיווח של ZDNet, שנשען על מקורות בחברה, צפוי העדכון להוות "חזרה לשורשים": תוספת רכיבים שדומים יותר לווינדוס 7 הפופולרית ושיפורי ממשק שנוגעים למשתמשי מחשבים שולחניים. גרסה ראשונית שלה תיחשף בסתיו הקרוב והגרסה הסופית תושק באביב 2015. 

קראו עוד בכלכליסט

אחד האתגרים המרכזיים שעומדים כעת בפני סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, הוא תיקון הנזק הכלכלי והתדמיתי שנגרם לחברה לאור קצב האימוץ האיטי יחסית של ווינדוס 8 בקרב ארגונים. יהיה על החברה למשוך לווינדוס משתמשי ווינדוס XP ו-ווינדוס 7 ולהראות להם שמשתלם לשדרג. 

אולטרה-בוק היברידי של לנובו. ווינדוס הבאה תתאים עצמה למצב השימוש במחשב, צילום: ניצן סדן אולטרה-בוק היברידי של לנובו. ווינדוס הבאה תתאים עצמה למצב השימוש במחשב | צילום: ניצן סדן אולטרה-בוק היברידי של לנובו. ווינדוס הבאה תתאים עצמה למצב השימוש במחשב, צילום: ניצן סדן

ווינדוס בהתאמה אישית

הגרסה הבאה של ווינדוס תדע לזהות את סוג החומרה עליה היא פועלת ולהתאים את חוויית המשתמש לפלטפורמה באופן באוטומטי. לדוגמה, משתמש שיריץ את מערכת ההפעלה על גבי מחשב ניח או נייד רגיל שמצויד במקלדת ועכבר, ימצא את עצמו לאחר ההפעלה מול ממשק שולחן העבודה המסורתי, כאשר מי שמשתמש בטאבלט יגיע לממשק האריחים של ווינדוס 8. על גבי מוצרים שמשלבים בין לפטופ טאבלט תציע המערכת אפשרות למעבר בין שני המצבים, למשל בתגובה לחיבור או ניתוק של המקלדת. חלק מהטאבלטים והסמארטפונים שיריצו אותה (מכשירי ARM ואינטל אטום) יציגו ממשק משתמש שיתבסס על מטרו בלבד, ללא שולחן עבודה סטנדרטי.

על פי הדיווח, המערכת תכלול את גרסה מוקטנת של מסך הפתיחה המשולב ברשימת יישומים סטנדרטית כתחליף לתפריט "התחל", ותאפשר להריץ יישומי מטרו על גבי שולחן העבודה בגרסאות שמיועדות למחשבים נייחים וניידים. ווינדוס 8.1, על פי הדיווח, תזכה בחודשים הקרובים לעדכון נוסף שיהיה האחרון שיצא למהדורה 8 של מערכת ההפעלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות