אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת פורש אחרי שנה וחצי בלבד צילום: עמית שעל

מנכ"ל ערוץ 10 רפי גינת פורש אחרי שנה וחצי בלבד

אי־הסכמות על עתיד ערוץ 10 בין נציגיו של יוסי מימן למנכ"ל רפי גינת הסתיימו בעזיבתו, כשברקע נשמעות טענות על רייטינג לא מספק ועל עלויות שכר גבוהות מדי

01.07.2014, 13:23 | אופיר דור

ערוץ 10 הודיע היום על עזיבתו של המנכ"ל רפי גינת לאחר קדנציה של שנה וחצי. לדברי גורמים בערוץ, גינת עזב על רקע חילוקי דעות מול נציגיו של בעל השליטה יוסי מימן ובראשם אירית אילוז, המנהלים בפועל את ערוץ 10 כיום.

"גינת הגיע לערוץ עם הבטחות מרון לאודר (בעל המניות הדומיננטי בעבר – א"ד) לתקציבים גדולים שיאפשרו לערוץ להתחרות עם ערוץ 2, אבל כרגע המצב שונה לחלוטין", אמר היום גורם בערוץ, "ערוץ 10 לא יכול להשקיע כל שנה 350 מיליון שקל בתוכן, ולגינת המצב הזה פחות התאים".

 

קראו עוד בכלכליסט

גינת מונה לתפקיד בינואר 2013 על ידי אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, אנשיו של רון לאודר, בעל המניות הדומיננטי בערוץ באותה עת. ואולם בסוף 2013 החליט לאודר לעזוב את הערוץ, ומימן נאלץ לשוב ולקחת עליו פיקוד.

נציגי מימן מנסים בחודשים האחרונים לקדם תוכנית שתהפוך את ערוץ 10 לרזה וזול יותר להפקה, ויתמקד בשידורי תוכניות חדשות, תעודה ודרמות בהשקעה נמוכה במקום בתוכניות ריאליטי יקרות וראוותניות כמו בערוץ 2. גינת לא תמך, ככל הנראה, בתוכנית זו.

רפי גינת, צילום: יוני המנחם רפי גינת | צילום: יוני המנחם רפי גינת, צילום: יוני המנחם

 

בחצי הראשון של 2014 ערוץ 10 אמנם רשם עלייה ברייטינג ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אולם מדובר בהשוואה לתקופת שפל בחיי הערוץ שבה כמעט לא היו על המסך תוכניות חדשות. גינת אמנם חתום על הצלחות כמו "בייבי בום" ו"זוג מנצח VIP", אך גם להפקה של אחת מתוכניות הריאליטי היקרות ביותר בתולדות הערוץ - "עד סוף העולם", בעלות של 12 מיליון שקל. גינת הימר בגדול על התוכנית, והיא אכן רשמה בפרק הפתיחה נתון שיא של 26.6% בקרב משקי הבית היהודיים. אולם, ככל שהעונה של התוכנית היקרה נמשכה, הלכו והידרדרו נתוני הרייטינג שלה לאחוזים בודדים.

 

ביקורת על קידום מוגזם של "כלבוטק"

 

גינת ספג ביקורת חריפה מתוך הערוץ ומחוצה לו על רקע פרסום עלות השכר שלו כמנכ"ל ערוץ 10 (זו הוערכה ב־180 אלף שקל בחודש) וכמפיק של התוכנית "כלבוטק". עלויות השכר הגבוהות בלטו במיוחד מאז עזיבתו של לאודר, לאור הקשיים התזרימיים שעמם מתמודד הערוץ (שאינו עומד, למשל, בתשלום דמי הזיכיון לרשות השנייה מתחילת השנה). באופן מפתיע הודיע ערוץ 10 אתמול כי שידור התוכנית "כלבוטק" יימשך עד סוף העונה על אף עזיבתו של גינת, ולא ברור אם הצדדים הסכימו על קיצוץ בעלויות ההפקה של התוכנית.

גינת לקח על עצמו תפקיד כפול בערוץ 10, כמגיש תוכנית מרכזית וכמנכ"ל הערוץ. על יכולתו לחבוש את שני הכובעים על אף ניגוד האינטרסים המובנה ביניהם נמתחה ביקורת, ובין היתר הועלו טענות כאילו הוא נותן עדיפות בשיבוץ התוכניות לקידום "כלבוטק "על פני האינטרסים הכוללים של הערוץ. בתעשיית התקשורת היו מי שטענו שכמעט בלתי אפשרי לחבוש כובע כפול כזה בהצלחה.

בערוץ 10 טענו כי הפרידה מגינת לא תפגע בערוץ, אולם מצבו נכון להיום קשה מאוד, כשללא גיוס משקיע שיתמוך בו, הוא לא יקבל רישיון ולא יוכל להמשיך לשדר ב־2015. בערוץ מנסים לקדם פתרון מול הרשות השנייה של הפחתת חובות התוכן שלו כדי לאפשר לו לשרוד.

ברשות השנייה לא השתכנעו עד כה מתוכניות הערוץ שדורשות שינויים רגולטורים משמעותיים. ברשות מאמינים שההטבות הרבות שקיבל ערוץ 10 לאורך השנים כדי לאפשר את המשך הישרדותו יצרו עיוותים שפגעו בענף כולו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות