אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל מכרה אג"ח בשווי 10 מיליארד דולר צילום: בלומברג

אורקל מכרה אג"ח בשווי 10 מיליארד דולר

המכירה התבצעה על מנת לסייע לענקית הטכנולוגיה לממן, בין השאר, את רכישת מיקרוס סיסטמס. זו ההנפקה השנייה בגודלה השנה לאחר שאפל הנפיקה 12 מיליארד דולר באפריל

01.07.2014, 16:05 | בלומברג
אורקל מכרה אג"ח בשווי 10 מיליארד דולר ברבעון השני, בהנפקת האג"ח בדולרים השנייה בגודלה השנה, וזאת על מנת לעזור לה לממן את הרכישה של מיקרוס סיסטמס. ההנפקה כללה אג"ח לעשר שנים בריבית של 3.4% בשווי 2 מיליארד דולר ואג"ח לפירעון בעוד חמש שנים בריבית של 2.3% גם כן בשווי של 2 מיליארד דולר. החברה מכרה גם אג"ח לשלוש שנים בשווי 1 מיליארד דולר ואג"ח לחמש שנים בריבית משתנה בשווי 750 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מסמכים שהגישה החברה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ההכנסות ישמשו לצרכים כלליים של התאגיד, שככל הנראה יכללו רכישה חוזרת של מניות, תשלומי דיבידנד, מימון חוזר של חוב ורכישות, ביניהן הרכישה העומדת של מיקרוס. הנפקת האג"ח הזו שנייה למכירה בשווי 12 מיליארד דולר שערכה אפל באפריל.

לארי זקוק למזומנים?, צילום: בלומברג לארי זקוק למזומנים? | צילום: בלומברג לארי זקוק למזומנים?, צילום: בלומברג

אורקל הודיעה בשבוע שעבר כי בכוונתה לרכוש את מיקרוס תמורת 5.3 מיליארד דולר. יצרנית התוכנה האמריקאית הכריזה מאז תחילת השנה על תכניות לרכוש חמש חברות, כולל מיקרוס. הנפקת האג"ח כללה גם אג"ח ל-30 שנה בריבית של 4.5% בשווי של 1 מיליארד דולר, אג"ח לשבע שנים בריבית של 2.8% בשווי 1.5 מיליארד דולר ואג"ח ל-20 שנה בריבית של 4.3% בשווי 1.75 מיליארד דולר.

זוהי הנפקת האג"ח הראשונה של אורקל מזה קרוב לשנה. ביולי של השנה שעברה החברה הנפיקה אג"ח בשווי 3 מיליארד דולר בשלושה שלבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות