אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפה פרשת הטרדה מינית בצמרת טינדר

נחשפה פרשת הטרדה מינית בצמרת טינדר

בכירה בהנהלת אפליקציית הדייטינג הפופולרית - אשר אף העניקה לה את שמה - תבעה את מנהל השיווק ג'אסטין מאטין בגין הטרדה. לטענתה, מנכ"ל החברה התעלם מתלונותיה ופטר אותן כהתנהגות של "נערה אמוציונלית ודרמטית"

01.07.2014, 16:24 | נמרוד צוק
וויטני וולף, בכירה לשעבר בטינדר שכיהנה כסגנית נשיא לשיווק, תובעת את יצרנית אפליקציית הדייטינג הפופולרית בגין הטרדה מינית במקום העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה, שהוגשה אתמול לבית המשפט העליון בקליפורניה, מתייחסת לשורה של מקרים שהתרחשו, לטענת וולף, במהלך 18 חודשי עבודתה בחברה. בין השאר, טענה שמנהל השיווק של החברה, ג'אסטין מאטין, כינה אותה "זונה" מול העובדים האחרים במסיבה שערכה החברה באפריל, מה שהוביל לטענתה לפיטוריה.

בנוסף, וולף מאשימה את המנכ"ל שון ראד כי חיפה על מאטין וסירב להתייחס לתלונה וכי הסיר את שמה מרשימת מייסדי החברה רק בגלל שהיא אישה ובשל גילה הצעיר (וולף היתה בת 24 בעת שעבדה בחברה).

אפליקציית טינדר אפליקציית טינדר אפליקציית טינדר

על פי כתב התביעה, בין וולף למאטין התפתח רומן שהיה חלק מהרקע להטרדות. באחד המקרים הוא טען באוזניה שהכללת אישה ברשימת המייסדים גורעת מהשווי הכספי של החברה, טענה שהובילה לדבריה להחלטה משותפת שלו ושל ראד להסיר אותה מהרשימה, למרות שהיא זו שנתנה לחברה את שמה.

לאחר שהחליטה לעזוב אותו, טוענת וולף, החל להתנכל אליה, דרש שלא תקיים קשר עם גברים אחרים למשך חצי שנה, ובין היתר קרא לה "לוזרית נואשת" במהלך ישיבה של מחלקת השיווק והפיץ בין עובדיה החברה שמועה שהיא אלכוהוליסטית. ראד, לטענתה, אמר לה בתגובה לתלונותיה על מאתין שהיא מתנהגת "כמו נערה אמוציונלית ודרמטית" וכי חלק מהעבודה שלה זה לדאוג שמאטין יישאר רגוע. "הפכתי קורבן למספר גדול של הודעות סקסיסטיות, גזעניות ופוגעניות ממאתין, שנשלחו אלי בהודעות טקסט, במיילים ובפגישות פנים אל פנים", טענה וולף.

בתגובה הרשמית של חברת IAC, המחזיקה היום במרבית מניות טינדר, נאמר כי מאתין הושעה והחלה חקירה פנימית בעניין מיד עם קבלת התלונות, וכי חלק ממהודעות ששלח לוולף הן בלתי ראויות. "אנו מגנים את ההודעות שנשלחו, אבל סבורים שטענותיה האחרות של וולף כלפי טינדר וההנהלה שלה הינן חסרות בסיס", הצהיר דובר החברה. מאתין וראד טרם פירסמו תגובות לטענות.

התביעה של וולף מגיעה על רקע ביקורת ספציפית כנגד טינדר ותרבות המין המזדמן שהיא מעודדת, ועל רקע ביקורת כללית יותר מצד פעילות פמיניסטיות ונשים בתעשיית ההייטק על היחס הסקסיסטי והשובינסטי כלפי נשים בעמק הסיליקון ובחברות סטארט-אפ רבות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בגלל הפטריארכיה אנחנו עניות, וגם אתם גברים
שלא מסוגלים להביא הביתה מספיק כסף כדי לחיות בכבוד טוב מאוד שיוקר המחיה עולה, שיעלה עוד ועוד מצידי ככה יותר נשים ייצאו לעבודה י-צ-ר-נ-י-ת !! שמכניסה כסף טוב למשפחה וכל מי שמטריד אותנו בעבודה חייבות לעשות לו בושות במקום, בנוסף לתלונות ותביעות . לא לשתוק ! אלא להחזיר לו בחזרה, ולהראות, ולספר לכולם איזה אפס מאופס הוא.
אישה , ישראל  |  01.07.14
1.
גבר, שלא יהיה לך ספק, אתה אשם.
אתה לא מתלונן כשהיא מטרידה אותך, כי זה מוצא חן בעיניך כשהיא חושפת את הציצים. כשהיא חושפת את התחתונים. כשהיא מתחנחנת ועושה לך עיניים. אבל היא תמיד תתלונן. אם לא במשטרה, אז בפניך. אפילו אם היא נהנית מהחיזורים, היא תתלונן. למה? כי היא יודעת שאין לה מה להפסיד, רק להרוויח.
ג'קי  |  01.07.14