אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Soofa: הספסל החכם של בוסטון

Soofa: הספסל החכם של בוסטון

עיריית בוסטון תציב ברחובות ובפארקים ספסלים שמסוגלים לטעון את סוללת הסלולרי, לספק חיבור לרשת ב-WiFi ואפילו לנטר את רמות זיהום האוויר והרעש. את הספסלים פיתחו שלוש חוקרות מ-MT

01.07.2014, 17:24 | שירות כלכליסט
עיריית בוסטון צפויה להתחיל לפרוס בקרוב "ספסלים מקוונים" בפארקים וברחובות העיר. מדובר בספסלים בעלי אנטנות WiFi שיאפשרו חיבור לרשת הציבורית של העיר ואף יכללו שקעים לטעינת טלפונים חכמים וטאבלטים.

קראו עוד בכלכליסט

הספסלים, שמכונים Soofa, מונעים באנרגיה סולרית, שנקלטת בלוחות שמחוברים אליהם. לצד השירות המיידי שהם מעניקים לתושבי העיר ואורחיה, מסוגלים הספסלים גם לנטר את מצב זיהום האוויר ואת רמות הרעש בסביבתם.

מערכת הספסל ושלוש מפתחותיו מערכת הספסל ושלוש מפתחותיו מערכת הספסל ושלוש מפתחותיו

את ה-Soofa עיצבו שלוש מהנדסות מ-MIT, במסגרת חברת Changing Environments של המוסד האקדמי. "אנחנו מסתובבים עם הטלפונים שלנו כל הזמן", אמרה לבוסטון גלוב אחת המפתחות, "הסוללה נגמרת במהירות, כך שחשוב להיות עם מכשיר טעון ומחובר לרשת".

בשלב הנוכחי של המיזם צפויים להגיע 12 ספסלי Soofa לבוסטון, אך בעתיד צפויים להיות מוצבים גם בערים בניו יורק, קליפורניה ומדינות נוספות בארה"ב. לא ידוע על תוכניות לייצוא המוצר ומחירו טרם פורסם.

השימוש בספסל כדי לספק שירותים לציבור ולאסוף מידע הוא עוד צעד במסגרת טרנד אינטרנט הדברים, הפעם בזירת הכלים העירוניים. עם הצמיחה בתפוצת חיבורי WiFi פתוחים בערים, צפוי לעלות גם השימוש בחיישנים וכלים נוספים כדי לאסוף ולחלוק מידע שקשור לסוגיות אקולוגיות ואחרות. התקנת ה-Soofa מתבצעת בשיתוף סיסקו - וחברות טכנולוגיה נוספות צפויות לקחת חלק בפרויקטים דומים בעתיד - ביניהן IBM שפעילה בתחום הערים החכמות ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות