אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Hexadite גייסה 2.5 מיליון דולר מקרן YL Ventures צילום: Wendy Bos

Hexadite גייסה 2.5 מיליון דולר מקרן YL Ventures

בסבב הגיוס השתתף גם משה ליכטמן. החברה פיתחה טכנולוגיה לטיפול בפריצות לשרתי ארגונים לאחר שבוצעו, במטרה לצמצם נזקים ולמנוע גניבת מידע רגיש

01.07.2014, 18:04 | אסף גלעד
חברת סייבר ישראלית נוספת מגייסת מיליוני דולרים בסבב הסיד שלה. הפעם מדובר בחברת Hexadite שהכריזה היום (ג') על גיוס של 2.5 מיליון דולר מקרן ההון סיכון YL של יואב לייטרסדורף וממשה ליכטמן, לשעבר מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל וכיום שותפו של חיים שני לקרן IGP.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה על ידי ערן ברק, עידן לוין וברק קלינגהופר, בעלי שמונה שנות התמחות בתחום אבטחת המידע מהצבא ומאלביט. הקסהדייט, שמעסיקה כיום 10 עובדים שמומנו עד כה בכספם של המייסדים, היא אמנם עוד חברת סייבר, אבל היא מצויה כמעט לבדה בנישה שבה היא פועלת.

טיפול בזמן אמת בקוד זדוני. אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצ טיפול בזמן אמת בקוד זדוני. אילוסטרציה | צילום: גלעד קוולרצ'יק, shutterstock טיפול בזמן אמת בקוד זדוני. אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצ

בעוד מרבית החברות הפעילות בארץ, חלקן הגדול גייס מיליונים בשנים האחרונות בהן סקיולרט, לייטסייבר, אדאלום, לאקון או סקייקיור עוסק באיתור איומים ומתקפות והיקפן בארגון, הקסהדייט עוסקת בשלב הבא שלאחר הגילוי והוא הטיפול במתקפות באופן מיידי. מנכ"ל החברה, ערן ברק, מספר ל"כלכליסט" כי לעיתים עוברים שבועות ארוכים עד שתגובה של ארגון לאירוע סייבר מגיע לכדי מיצוי מהרגע שזוהתה. מצב זה, לדבריו, מאפשר לתוקפים שהות ארוכה מספיק כדי לגנוב או לחבל במידע הרגיש בארגון.

"מתקפות סייבר מזוהות, אך מרביתן לא מטופלות ביעילות", אמר ברק ל"כלכליסט". "קורה שבארגונים קיים מחסור כח אדם לטיפול במתקפת סייבר, או שכמות ההתראות גדולה מדי בכדי לייחס לכל אחד חשיבות. אנחנו מתחברים לכל אחת ממערכות הגילוי שקיימות, מבינים את ההתראות בצורה חכמה, פוסלים התראות שווא, מבצעים תהליך של חקירה מתקדמת, ומבינים את המשמעות ואת רמת הטיפול הנדרשת".

אם אחד העובדים בארגון הוריד קובץ נוזקה או לחץ על לינק זדוני, יופעל הווירוס ומערכת הקסהדייט תיכנס לפעולה. אנשי הקסהדייט מקבלים התראה על בעיית סייבר בארגון ונכנסת לחקירה מיידית באשר לזהותו ומיקומו של השרת הנגוע. לטענת ברק, זמן התגובה למתקפת הסייבר לאחר הזיהוי שלה, יכול להתקצר בכ-95% באמצעות הטכנולגיה שפיתח.

השירות נשען על תוכנה שיושבת במחשבי הארגון, בגלל מגבלות של מידע רגיש שיכול לעבור בענן. החברה פועלת מרמת החייל ומשרתת כיום 4 ארגונים בישראל ובארה"ב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות