אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רומן אברמוביץ' משקיע 2 מיליון דולר באקוסטיקאיי הישראלית צילום: רויטרס

רומן אברמוביץ' משקיע 2 מיליון דולר באקוסטיקאיי הישראלית

החברה מפתחת טכנולוגיה לבדיקת מחלפי חום בצינורות הובלת אנרגיה. ההשקעה הנוכחית מצטרפת לגיוס של 7 מיליון דולר שבוצע בדצמבר שעבר

02.07.2014, 15:40 | מאיר אורבך
חברת אקוסטיקאיי גייסה 2 מיליון דולר מרומן אברמוביץ'. זוהי ההשקעה השניה של רומן אברמוביץ בישראל לאחר שבחודש האחרון השקיעה גם בחברת סטורדוט. ההשקעה התבצעה באמצעות מילהאוס קפיטל, חברת ההשקעות שלו.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט" מספר יואב הראל, מנכ"ל אקוסטיקאיי, שההשקעה עבורם אינה רק פיננסית. "המערכות שלנו הם נושא שמאוד קרוב לליבו של רומן אברמוביץ' אשר מחזיק פעילות עניפה בתחומי האנרגיה. בפגישה שהיתה איתו ועם הצוות שלנו הוא גילה הבנה רבה בתחום שלנו ושאל שאלות רבות על הטכנולוגיה של החברה, התחרות שיש לנו בשווקים, היישום של המערכת ועוד".

רומן אברמוביץ רומן אברמוביץ' משקיע 2 מיליון דולר באקוסטיקאיי הישראלית | צילום: רויטרס רומן אברמוביץ

ההשקעה הנוכחית של אברמוביץ' מצטרפת לגיוס של 7 מיליון דולר שערכה החברה בחודש דצמבר האחרון בהשתתפות סקויה ישראל, איזרעל קלינטק ומשקיעים נוספים. "החברות שלו עדיין לא משתמשות במוצרים שלנו אבל אנחנו מאמינים שבעקבות ההשקעה תהיה לנו אפשרות להיכנס אליהם", אומר יואב הראל.

"המוצר החדש שלנו נמצא בשלבים ראשונים של חדירה לשוק. הוא מוצר בדיקה למחלפי החום בצינורות אנרגיה שונים. המוצר משדר גלי קול ואולטרה סאונד ומאתר תקלות במערכות של חברות האנרגיה. בשונה ממוצרים אחרים, המוצר שלנו אינו פולשני, מאוד מהיר ומאפשר לבדוק אלפי צינורות ביום".

אקוסטיקאיי הוקמה ב-2006 על ידי ד"ר נועם אמיר וטל פכטר. ד"ר נעם אמיר הוא הטכנולוג הראשי של החברה שמעסיקה כיום כ-20 עובדים בתל אביב. גילי רענן, שותף ב-Sequoia Capital אמר: "הטכנולוגיה של אקוסטיקאיי נמצאת בשימוש בידי חברות מרכזיות בתחום ייצור החשמל ובתחום הנפט והגז והיא משפרת את היעילות התפעולית שלהן באופן משמעותי."

אקוסטיקאיי זכתה לאחרונה בפרס היוקרתי 'חדשנות מובילה בשוק הציוד העולמי לבדיקות אל-הרס' לשנת 2014, המוענק על ידי חברת Frost & Sullivan.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות