אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר היציג ירד ב-0.1% לשער של 3.424 שקלים צילום: סי די בנק

הדולר היציג ירד ב-0.1% לשער של 3.424 שקלים

היורו ירד גם הוא ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.674 שקלים. FXCM: "דו"ח התעסוקה הוא ההזדמנות האחרונה של הדולר להפוך את הקערה על פיה ולהתאושש"

03.07.2014, 16:47 | שירות כלכליסט

מגמת היציבות של הדולר, שנותר אתמול ללא שינוי, נמשכה גם היום בשוק המט"ח, כשהסוחרים המתינו לדוח התעסוקה שפורסם היום בארה"ב - לאחר קביעת השערים היציגים: הדולר רשם ירידה קלה לשער יציג של 0.1% ונקבע על 3.424 שקלים. היורו ירד ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.674 שקלים.

פרסום דוח התעסוקה הוקדם ביום, בשל שביתת השווקים מחר לרגל יום העצמאות האמריקאי, ה-4 ביולי. הדוח פורסם בשעה 15:30. במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי נתוני תעסוקה חיוביים יתנו רוח גבית לדולר. "נתוני תעסוקה חיוביים יעוררו בשוק את התקווה שהבנק הפדרלי ישקול העלאת ריבית מוקדם מהמתוכנן, ובכך יחזקו את הדולר. לנוכח הגל האנטי-דולרי בשוק בתקופה האחרונה, הפרסום היום יהיה 'ההזדמנות האחרונה' שלו להפוך את הקערה על פיה ולהתאושש. מנגד, נתון מאכזב שוב יציב את הדולר במגננה ואנחנו עשויים לראות שבירה שלו למול המטבעות המרכזיים, וגם למול השקל", אומרים ב-FXCM.

שוק המט"ח: ממתינים לנתוני התעסוקה בארה"ב, צילום: שאטרסטוק שוק המט"ח: ממתינים לנתוני התעסוקה בארה"ב | צילום: שאטרסטוק שוק המט"ח: ממתינים לנתוני התעסוקה בארה"ב, צילום: שאטרסטוק

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות אומר כי בכל מקרה בחודשים הקרובים השקל צפוי להערכתו להמשיך ולהתחזק. "אין שינוי בהערכתנו לפיה פניו של השקל אל עבר רמת השפל של קיץ 2011, מתחת לרמת 3.40. בנק ישראל עשוי להמשיך ולפעול נקודתית סביב רמת 3.38 עד 3.40 במטרה לבלום עודפי היצע וייסוף השקל אל עבר רמות השפל של קיץ 2008" אומר פריימן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות