אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אברות בוחנת גיוס הון - מעוניית לצאת מרשימת השימור בבורסה

אברות בוחנת גיוס הון - מעוניית לצאת מרשימת השימור בבורסה

חברת הצנרת של האחים מגנזי ובארות יצחק עברה לרשימת השימור בספטמבר 2013 עקב הון עצמי נמוך ואחזקות ציבור דלות. מועד הגיוס ותנאיו עדיין לא נקבעו

03.07.2014, 12:11 | גיל קליאן

אברותרוצה לצאת מרשימת השימור. החברה דיווחה הבוקר כי היא בוחנת אפשרות של גיוס הון על מנת להגדיל את אחזקות הציבור בחברה – מה שייאפשר לה לחזור ולהיסחר ברשימה הראשית. החברה עברה לרשימת השימור בספטמבר 2013, עקב הון עצמי נמוך ואחזקות ציבור דלות. מבנה ההנפקה בגיוס, היקפה ותנאיה עדיין לא נקבעו.

אברות העוסקת בייצור ושיווק של צנרת נוסדה ב-1987 על ידי קיבוץ בארות יצחק. החברה התרחבה באמצעות רכישות לאורך השנים, אך בסוף 2009 הגיעה להסדר אג"ח, עקב מיזוג כושל שביצעה עם פלעד. החברה ניסתה גם למכור את פעילות פלעד באותה תקופה, אך העסקה נפלה ואברות נאלצה לנהל מו"מ עם מחזיקי האג"ח שלה להסדר חוב.

ב-2011 החלו להשקיע בחברה האחים גבי ויעקב מגנזי. כיום הם בעלי המניות הגדולים באברת, ומחזיקים כ-45% מהמניות, כאשר האחזקה של בארות יצחק עומדת על 33.2%. שווי החברה עומד על 22.1 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה נכון לסוף הרבעון הראשון עומד על 12.2 מיליון שקל.

את הרבעון הראשון סיימה החברה ללא שינוי בשורת המכירות, שהסתכמה ב-32.6 מיליון שקל. שורת הרווח התפעולי נותרה גם היא ללא שינוי - 1.5 מיליון שקל. עם זאת, החברה עברה לרווח נקי חיובי של 346 אלף שקל, לעומת הפסד של 380 אלף שקל בתקופה המקבילה. המעבר לרווח התאפשר בזכות הוצאות מימון נמוכות יותר ברבעון הראשון של 2014.

גיוס הון, צילום: shutterstock גיוס הון | צילום: shutterstock גיוס הון, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות