אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הירידה במניית שופרסל: ישראלום לא עומדת בתנאי ההלוואה צילום: גלעד קוולרצ'יק

בעקבות הירידה במניית שופרסל: ישראלום לא עומדת בתנאי ההלוואה

מדובר בהלוואה שנטלה מהבנקים שיתרתה הינה כ-457 מיליון שקל. ישראלום מחזיקה ב-19% ממניות שופרסל

03.07.2014, 16:35 | יניב רחימי
ישראלום נכסים, שבשליטת יעקב שלום פישר ומתיו ברונפמן, קיבלה הודעה ממנהל קונסורציום הבנקים שהעמיד לחברה הלוואה כי היא אינה עומדת באחת מבין ההתניות הפיננסיות שנקבעו בהסכם המימון. הסיבה להפרת ההתנניה הפיננסית היא ירידת שער מנייית שופרסל, שישראלום מחזיקה ב-19% ממניותיה.

הירידה ביחס בין יתרת החוב הבנקאי לבין שווי השוק של מניות שופרסלמהווה עילה להעמדה לפירעון מיידי של היתרה הבלתי מסולקת של סכום ההלוואה.

בישראלום מציינים שהחברה מנהלת דיונים מול מנהל קונסורציום הבנקים לביצוע התאמות בהסכם המימון, על מנת להגיע להסכמה, לפיה הבנקים לא יממשו את זכותם להעמדת ההלוואה לפירעון מיידי.

על פי הנתונים בדו"ח השנתי של ישראלום, יתרת קרן ההלוואה הינה כ-457 מיליון שקל ועד ליום 31 בדצמבר 2014 ישראלום לא תחויב בפירעונות קרן נוספים אלא רק בתשלומי ריבית. בעלי השליטה בישראלום ערבים ל-60% מההלוואה עד לפירעונה המלא. החל מתחילת השנה ועד ל-30 בספטמבר 2014 התחייבה ישראלום לעמוד בצורה הדרגתית ביחס חוב לשווי שוק מירבי של 0.78.

מתיהו ברונפמן , צילום: גיא אסיאג מתיהו ברונפמן | צילום: גיא אסיאג מתיהו ברונפמן , צילום: גיא אסיאג

ההלוואה המקורית ניטלה במאי 2010 במסגרתה קיבלה ישראלום הלוואה של 436 מיליון שקל מבנק הפועלים (75%) ומבנק איגוד (25%). במסגרת הסכם ההלוואה התחייבו החברה, ברונפמן ופישר לעמידה ביחסים פיננסיים מסויימים וכן הוסדר נושא מתן בטוחות לבנקים, ובכלל זה שעבוד על 31 מיליון מניות שופרסל. כמו כן ניתנו לבנקים המממנים ערבויות אישיות מסוימות על ידי החברה ובעלי השליטה בה, מתיו ברונפמן ויעקב שלום פישר.

בחודש מאי השנה מסרו בעלי השליטה כתב התחייבות לישראלום, שבמסגרתו הודיעו כי לאור הבנתם כי החברה עשויה להזדקק לתמיכה כספית נוספת, הם יעמידו לרשותה את הכספים הנדרשים לה לשם עמידתה בהתחייבויותיה לקונסורציום הבנקים או לנושיה האחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות