אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל החלה לבחור נסיינים לטלפון המודולרי שלה Ara

גוגל החלה לבחור נסיינים לטלפון המודולרי שלה Ara

הפרויקט המסקרן שמטרתו לייצר סמארטפון בעל תצורה שונה מגיע לשלב הניסוי בעולם האמיתי. 100 בודקים יתבקשו לבחון את יתרונותיו וחסרונותיו ויקבעו אם הוא מתאים לשיווק

03.07.2014, 18:04 | עומר כביר
זה לא חלום: פרויקט הטלפון המודולרי של גוגל, Project Ara, מתקדם וצפוי להגיע בקרוב לידיהם של 100 נסיינים שיהיו האנשים הראשונים מחוץ לחברה לבדוק את המכשיר המסקרן – כך הודיעה אתמול החברה

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט Ara הוא אחד הפיתוחים המסקרנים ביותר בתחום המובייל כיום. מדובר במכשיר שיאפשר למשתמשים להסיר חלקים ולשלב בו רכיבים אחרים בהתאם לצרכים שלהם. כך למשל, משתמש יוכל לרכוש רכיב מצלמה משודרגת, או מעבד חדש יותר, ולשלב אותם בתוך הטלפון ללא צריך להחליף את כל המכשיר.

במכשיר ה-Ara ניתן להחליף כל רכיב בלי לקנות מכשיר חדש במכשיר ה-Ara ניתן להחליף כל רכיב בלי לקנות מכשיר חדש במכשיר ה-Ara ניתן להחליף כל רכיב בלי לקנות מכשיר חדש

יחידת הבסיס תכלול מסגרת אלומניום שתחזיק את הרכיבים ביחד, מעגלי תקשורת ואספקת חשמל, וסוללת גיבוי קטנה. כל שאר התפקודים - כגון מסך, זכרון, שטח אחסון, מצלמה, יחידות עיבוד ועוד - יבוצעו בידי היחידות המודולריות, אותן ניתן יהיה להרכיב כמו אריחים על המכשיר.

הדרישות של גוגל: "תשוקה ויצירתיות"

מאה הנסיינים נבחרו מבין משתתפי תוכנית בשם Ara Scouts, במסגרתה נתבקש המשתמשים להשיב על סקרים ולבצע פעולות שונות כדי לספק לגוגל תובנות לגבי אופן השימוש במכשירי מובייל.

“מאז אוקטובר 2013, יותר מ-90 אלף איש נרשמו על מנת להפוך את פרויקט Ara למציאות", נכתב בהודעה שפרסמה גוגל. “התשוקה והיצירתיות שלכן היו – והן עודנה – חיוניות בהפיכת רעיון למציאות. כמובטח, 100 המשתמשים הפעילים ביותר יהיו בין הראשונים לקבל טלפון – ברכות. לא היינו יכולים לעשות את זה בלעדיכם".

באימייל שנשלח למשתתפי התוכנית הוסיף סגן נשיא גוגל דן מקוסקי: "בשמונת החודשים הקרובים, עד להשקת המכשיר שצפויה ב-2015, עתיד הצוות של Ara להתמקד בהפיכת אב הטיפוס, שהוצג בשבוע שעבר בוועידת המפתחים של גוגל, למציאות”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות