אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלגומייזר נגד הילה פז: "הפלא חולף אך הילדותיות נשארת" צילום: shutterstock

אלגומייזר נגד הילה פז: "הפלא חולף אך הילדותיות נשארת"

תיק של שאנל בשווי 4,000 דולר, דרישה להשתדרג מ"וולוו סופר דופר מעפנה" ועימותים עם החבר לשעבר הביאו את חברת הפרסום הדיגיטלי להגיש תביעה בבית הדין לעבודה נגד המייסדת. הדרישה: תשלום על נזקים וביטול הסכם ההעסקה

06.07.2014, 18:06 | ניר צליק

הילה פז, המוח שמאחורי אלגומייזר וסמנכ"לית הטכנולוגיה, בדרך החוצה: חברת הפרסום הדיגיטלי, שבה היא מחזיקה ב־19%, הגישה נגדה תביעה בבית הדין לעבודה ביום שישי. בתביעה נטען כי פז הפרה חוזה ונטשה את עבודתה תוך גרימת נזק, כי אי־הגעתה לעבודה דחתה את השקת התוכנה שהחברה מפתחת בשלושה חודשים והסבה לה נזק של 750 אלף שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני כמה ימים נודע כי סכסוך התגלע בין פז לבין המנכ"ל נועם בנד, שפז היתה שותפה להבאתו לחברה. פז ואביה עמוס, המכהן בדירקטוריון אלגומייזר, העלו טענות על אופן פיתוח המוצר ועל תנאי העסקתה. עמוס פז דרש מדירקטורים בחברה לפטר את המנכ"ל, אך הם סירבו.

מנכ"ל החברה הודיע לדירקטוריון כי התנהלותה של הילה פז בשבועות האחרונים אינה תואמת את טובת החברה. את אי־נכונותה לקבל את מרותו כממונה הישיר שלה שלה הוא רואה כהפרה של הסכם העסקתה. לאורך הסכסוך, שותפה של פז להקמת החברה ובן זוגה לשעבר, אביב ברקוביץ', המחזיק ב־19% אף הוא ומכהן בדירקטוריון וכסמנכ"ל הפיתוח העסקי, תמך בבנד.

בתביעה, שהגיעה לידי "כלכליסט", נכתב כי "הנתבעת גרמה לסביבת עבודה עכורה, לריבים ולמחלוקות, והביאה בהתנהלותה הרשלנית והמזלזלת ובחוסר האכפתיות לפגיעה בפיתוח הטכנולוגיה של החברה". עוד נכתב כי "הנתבעת, שהתקשורת הכתירה אותה כילדת פלא, הוכיחה דבר אחד, הפלא חולף אך הילדותיות נשארת. היא לא היתה מסוגלת להפריד בין מאווייה לבין טובת החברה, היא צעקה, גידפה, קיללה, אף תקפה, וגרמה לחוסר יכולת לעבוד עמה".

תיק יד של שאנל (לתיק המצולם אין קשר לכתבה) , צילום: shutterstock תיק יד של שאנל (לתיק המצולם אין קשר לכתבה) | צילום: shutterstock תיק יד של שאנל (לתיק המצולם אין קשר לכתבה) , צילום: shutterstock

מלחמה עם האקס

נטען כי בחודשים הראשונים למינוי בנד למנכ"ל, פז סירבה להגיע למשרד כשברקוביץ' שם. באחד המקרים, נטען בתביעה, "הנתבעת שפכה עליו כוס קפה רותח, וזו טענה שזה לא היה בכוונה". עוד נכתב כי פז "הכריזה מול כל העובדים שהוא לא שווה כלום"; תקפה אותו פיזית ו"פרסמה הודעה שקרית בעמוד הפייסבוק של חברתו". בכתב התביעה מצוין כי פז טענה כי ברקוביץ "הבטיח לה שאם העסק יצליח, הוא יקנה לה תיק יוקרתי של שאנל. הנתבעת טענה שעצם הכניסה לשלד היתה הצלחה ושכבר מגיע לה התיק". בהמשך נכתב כי בכנס מקצועי שאליו נסעה פז היא נעדרה מהרצאה חשובה כי "הלכה לרכוש את תיק השאנל ב־4,000 דולר". היא אף דיברה על אותו תיק בראיון טלוויזיוני שנועד לגעת בפעילות אלגומייזר.

הבעיה שעולה מכתב התביעה נוגעת למצב האמיתי של החברה. ניכר מרחק רב בינה לבין האלגוריתם שעליו הצהירה, האמור לשפר את רכישת שטחי הפרסום באינטרנט באופן אוטומטי. על פי התביעה, אין אוטומטיזציה מספקת לכל התהליך, ולכן ביקש המנכ"ל מפז אפיון של המערכת. לטענת החברה, התברר כי "לנתבעת אין ידע או ניסיון בפיתוח ואין לה אפיון אמיתי של המערכת הכוללת. כל שהיה לה הוא רעיון עם פיתוח התחלתי שנתמך בטבלאות אקסל ויש להוסיף עליו פיתוחים". פז יועדה לעבוד מול קבלן חיצוני, אך נטען כי לא סיפקה די נתונים לפיתוח המוצר.

בחודש יוני נעדרה פז לכמה ימים בלא התראה מוקדמת ולמרות פנייה זועמת מהמנכ"ל. פעמים רבות היא נעדרה אף שקבעה פגישות בתואנה ש"קמה הפוכה".

האב: "היא גאונה"

אביה של פז טען, לכאורה, כי "מגיע לה 80 אלף שקל בחודש כי היא גאונה ולא יכולה להסתפק ב־22 אלף שקל וברכב". התביעה מזכירה כי פז בת 24 ובעלת ניסיון של שנתיים בשוק העבודה. "הנתבעת", נכתב, "התלוננה שהיא לא יכולה לגמור את החודש כי שכרה דירה יוקרתית במגדלי יו בתל אביב ב־10,000 שקל לחודש ויש לה רכב אאודי יוקרתי". פז ביקשה כי תירכש עבורה מכונית מרצדס בשווי 330 אלף שקל. במכתב לסמנכ"ל הכספים ישראל סלע כתבה פז כי "הוולוו שהמליצו עליה היא סופר דופר מעפנה".

אלגומייזר מציינת כי משום שעזבה, יש לראות בה כמי שהתפטרה, ואינה זכאית לפיצויים ולשכר יוני.

לפיכך החברה מבקשת החזר שכר וביטול הסכם ההעסקה ללא זכאות לפיצויים. זאת בנוסף לנזקים של 750 אלף שקל. פז מסרה כי קיבלה את התביעה ביום שישי וטרם הספיקה ללמוד אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ככה זה כשהסמנכ"לית בחורה חכמה , אך לא מקצועית
שכל בלבד לא מספיק , אז יופי שהיא בחורה חכמה אפילו גאונה , שכן היא פיתחה אלגוריתם מתוחכם במיוחד אבל ע"פ הכתבה (גם אם זו כתבה מטעם) ניתן להבין שההצלחה עלתה לבחורה לראש עוד לפני שהיא בכלל הצליחה במשהו , דבר שמעיד על חוסר מקצועיות לחלוטין כולי תקווה שהיא תלמד יום אחד שזה שהיא חכמה זה לא מספיק , צריך לדעת לעבוד עם אנשים וצריך להפגים הכי הרבה מקצועיות שיש , אולי היא תלמד את השיעור ואולי לא מי יודע :)
דרור  |  10.08.14
8.
חושב שהוא מנכל?
אם הוא היה מבין מה זה להיות מנכל היה מוציא ממנה את המקסימום היא היתה המוח של החברה, הפנים של החברה, היא היתה החברה, למה הוא הרס הכל?? זו חברה ציבורית, כסף של אנשים, גם אם היתה באמת גרועה לפי התמונות נראית חתיכה!! היה נותן לה הסכם פרישה שלא היתה יכולה לסרב לו. והיתה ממשיכה לפרסם את החברה. הוא עוד יצטר הרבה על תביעה שנראית כמו מסע הכפשות מכוער ומרושע.
יוני שארפ  |  12.07.14
לכל התגובות