אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בני לנדא לא מוותר: מתנגד למינויו מחדש של אורי סלונים לדירקטוריון טבע צילום: אוראל כהן

בני לנדא לא מוותר: מתנגד למינויו מחדש של אורי סלונים לדירקטוריון טבע

זאת לקראת אסיפת בעלי המניות בחברה שתתקיים ב-30 ביולי. ריצ'רד אגוזי, היועץ המשפטי של החברה, דחה את הטענות

04.07.2014, 21:39 | ניר צליק

בני לנדא, המשקיע שמאחורי אינדיגו, ממשיך במחאותיו נגד הנהלת החברה. לנדא, יחד עם רות חשין, בתו של מנכ"ל טבע לשעבר וגיסתו של אלי הורביץ ז"ל, כתב כי הוא מתנגד למינויו של אורי סלונים כדירקטור בחברה באסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-30 ביולי. בנייר העמדה מגלה לנדא כי הוא וחשין יחדיו מחזיקים ב-2.8 מיליון מניות, קרי, 0.3% ממניות טבע ששוויין כ-150 מיליון דולר. ריצ'רד אגוזי, היועץ המשפטי של החברה, דחה את טענותיהם של לנדאו וחשין אך ברך על מעורבותם. 

קראו עוד בכלכליסט

טבע עצמה הודיעה לאחרונה על צמצום דירקטוריון החברה, ועל עזיבתם של חיים הורביץ ודן זיסקינד, כמו גם על עזיבתה של ד"ר דפנה שוורץ בחודשים הקרובים ועל עזיבתו של פיליפ פרוסט, יו"ר החברה, עד סוף השנה, כאשר במקומם שני הדירקטורים שיעזבו ימונה רק דירקטור מחליף אחד, ז'אן מישל חלפון, שהוא מתעשיית הפארמה.

המועמד הבכיר כעת לתפקיד יו"ר הדירקטוריון הוא אמיר אלשטיין, שכיהן בעברו כיו"ר החברה לישראל והצטרף לתפקיד סגן יו"ר טבע בתקופה האחרונה. טבע ערכה שינויים רבים בתקופה האחרונה, ביניהם מינתה את סיגורדור אולפסון למנכ"ל ונשיא קבוצת התרופות הגנריות. אולפסון כיהן בעבר כנשיא אקטביס פארמה האירית, אחת מהמתחרות המרכזיות של טבע בתחום הגנרי.

במקביל לאולפסון ימשיך רוב קורמנס כתפקידו כמנהל תחום התרופות הייחודיות. בכך גיבשה טבע למעשה מבנה של שתי חטיבות על עיקריות — לתרופות גנריות ולתרופות מקור. טבע גם הקימה קבוצת פיתוח עסקי חדשה שטרם מונה לה מנכ"ל, כאשר בינתיים היא פועלת תחת סמכותו של איל דשא, סמנכ"ל הכספים של החברה.

דשא הוא גם האחראי לתוכנית ההתייעלות של החברה, שבמסגרתה צפויה טבע להיפרד מכ־5,000 איש ולחסוך כ־2 מיליארד דולר בהוצאות התפעול עד 2017. תוכנית זו הואצה על רקע פקיעת הפטנטים על הקופקסון לפני כשבועיים. נוסף על כך הקימה טבע קבוצת מצויינות שיווקית שבראשה הועמדה איריס בק־קודנר. אריק דרפה, כיום מנהל פעילות המוצרים הסטריליים, מונה לסמנכ"ל האיכות הגלובלי של החברה.

בני לנדא , צילום: אוראל כהן בני לנדא | צילום: אוראל כהן בני לנדא , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות