אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל לשעבר, נידון לחודשיים מאסר בפועל

מנכ"ל שופרסל לשעבר שהורשע בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה ובניסיונות לביצוע הסדרים כובלים, נקנס גם ב-450 אלף שקל. על סמנכ"ל הסחר לשעבר אלי גידור נגזר חודש מאסר בפועל וכן קנס בסך 250 אלף שקל

06.07.2014, 09:22 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן, גזר היום (א') חודשיים מאסר בפועל ו-2.5 חודשי עבודות שירות על אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל לשעבר, שהורשע בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה ובניסיונות לעשיית הסדרים כובלים (קרטל). רוזנהויז נקנס גם ב-450 אלף שקל וגידור נקנס ב-250 אלף שקל. על רשת שופרסל גזר השופט קנס כספי של 3 מיליון שקל. הוא גם נפסל מלכהן כדירקטור בחברה ציבורית במשך 3 שנים.

על סמנכ"ל הסחר לשעבר של הרשת, אלי גידור, גזר השופט חודש מאסר בפועל וחודש וחצי עבודות שירות. 

השופט עיכב את ביצוע גזר הדין ב-45 יום. רוזנהויז וגידור צפויים לערער לבית המשפט העליון על העונש.

 
 
אפי רוזנהויז
אפי רוזנהויז צילום: גיא אסיאג

רוזנהויז, סמנכ"ל הסחר של הרשת לשעבר, אלי גידור, ורשת שופרסל עצמה הורשעו בדצמבר 2013 בכך שהפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, קוקה קולה וויסוצקי, על מנת שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים במגה שנמכרו במחיר נמוך יותר משופרסל. 

 

על פי הכרעת הדין, רוזנהויז איים על הספקים והורה לגידור להפסיק לרכוש מהם מוצרים שונים, על בגין מעשים אלה הם הורשעו בשתי עבירות של הפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה, ובארבע עבירות של ניסיון לעשיית הסדרים כובלים (קרטל). רוזנהויז וגידור הורשעו גם עבירה אחת של אחריות מנהלים.

אלי גידור, צילום: סיון פרג אלי גידור | צילום: סיון פרג' אלי גידור, צילום: סיון פרג

התובע מטעם רשות ההגבלים, תומר דגנית-חנית, ביקש מבית המשפט להטיל על רוזנהויז עונש של 5 חודשי מאסר בפועל וקנס של 3 מיליון שקל. בנוסף ביקשה הרשות לפסול אותו מלכהן כדירקטור בחברה ציבורית במשך חמש שנים. סנגורו של רוזנהויז, עו"ד צבי אגמון, ביקש להסתפק בקנס ועבודות שירות, או שירות לטובת הציבור. על גידור מבקשת הרשות להטיל עונש של חודשיים מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל. על רשת שופרסל ביקשה הרשות להטיל קנס של 9 מיליון שקל. סנגוריהם של המורשעים, עו"ד צבי אגמון ועו"ד נתי שמחוני, ביקשו להטיל עליהם קנס של מאות אלפי שקל בלבד ומאסר על תנאי או שירות לטובת הציבור (של"צ)".

עד היום הושתו עונשי מאסר בפועל בעבירות על חוק הגבלים בשני מקרים. תשעה חודשי מאסר בפועל שנגזרו בשנת 2002 על יצחק אלוני, הבעלים של חברת המרצפות אלוני, בתיק קרטל המרצפות. כן נגזרו בשנת 2008 ארבעה חודשי מאסר בפועל על צבי מור, מנכ"ל דורגז, בתיק קרטל חברות הגז.

עוה״ד צביקה אגמון ונתי שמחוני, המייצגים את הנאשמים, מסרו בתגובה: ״מנוי וגמור עימנו להביא לבחינת ערכאת הערעור את פסק הדין. אנו סבורים כי נפלה שגגה ולא היה מקום להרשעה וזו אינה עולה בקנה אחד עם הראיות שנפרשו בפני בית המשפט. יודגש עוד, כי בית המשפט אף החמיר בענישה וזו חורגת מכל אמת מידה עונשית ראויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
השתן עלה לו לראש
אדם מוכשר אך כוחני שחשב שאין מגבלות לכח. רוזנהויז רצה לרצות את הבוס דנקנר ולהצדיק המיליונים שחולקו לו. בתחילת דרכו המקצועית עבד בארה"ב ואח"כ היה מנהל השיווק של סופרפארם. מכאן שהוא בטח ידע שבארה"ב היה נענש קשות על סוג כזה של התנהגות. עכשיו הבחור פונה לעליון לערער על החודש הסימלי שקיבל. אני מקווה ששם יוסיפו לו עוד כמה חדשי מחשבה במעשיהו...
שלמה  |  07.07.14
לכל התגובות