אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיפ"א עשויה להשעות את ניגריה צילום: אי פי איי

פיפ"א עשויה להשעות את ניגריה

העניקה לנבחרת הסופר איגלס שבוע להשיב לתפקידו את נשיא ההתאחדות, אחרת יטיל עליה הארגון סנקציות

06.07.2014, 15:25 | שירות כלכליסט

פיפ"א העניקה לנבחרת הכדורגל של ניגריה (הסופר איגלס) כשבוע להשיב לתפקידו את נשיא ההתאחדות, אחרת יטיל הארגון סנקציות על הנבחרת. בפיפ"א עוקבים מקרוב אחר פדרציית הכדורגל של ניגריה (NFF) לאחר שהנשיא והוועד הפועל הורחקו על ידי בית המשפט הגבוה של ניגריה. 

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת ניגריה. יו"ר הסתבך, צילום: אי פי איי נבחרת ניגריה. יו"ר הסתבך | צילום: אי פי איי נבחרת ניגריה. יו"ר הסתבך, צילום: אי פי איי

החלטתו של שר הספורט של ניגריה למנות לתפקיד עוזר מנהל נחשבת הפרה של סעיפי 13 ו-17 בתקנון של פיפ"א, שבהם מצוין כי פיפ"א תכיר בתפקיד רק מי שנבחר בהצבעה אליו. בנוסף, פדרציית הכדורגל של ניגריה הורחקה גם כן מניהול העניינים של הכדורגל הניגרי, מהלך שנחשב אף הוא להפרה של תקנון פיפ"א.

ראשי ההתאחדות של ניגריה אף נעצרו ונשיא ניגריה, גודלאק ג'ונתן, טען שיסגור את הנבחרת הניגרית לשנתיים וזאת בגלל חשד חמור לשחיתות.

כתוצאה מההחלטות השנויות במחלוקת, בכירי הפדרציה זומנו להופיע בפני קונגרס. על מנת לנסות לתקן את המצב מול פיפ"א, הפדרציה בחרה בוועדה נבחרת עבור ה-26 באוגוסט, ורק אז ייבחר אדם לתפקיד הנשיא, והחלטות הוועדה ייחשבו לגיטימיות בהתאם לחוקי פיפ"א.

פיפ"א ביקשו מהפדרציה הניגרית להעביר את המידע הנחוץ לרשויות הרלוונטיות ולעדכן אותם שבמידה והמנהיגים לא יושבו לתפקיד שלהם עד ה-8 ביולי, המקרה יועבר לפיפ"א לקביעת העונשים.

אם בניגריה לא יצייתו לבקשה, הם יעמדו בפני השעיה אפשרית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות