אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוסיה יטילו מס כבד על מאמנים זרים צילום: איי פי

ברוסיה יטילו מס כבד על מאמנים זרים

התאחדות הכדורגל של רוסיה (FUR) מתכוונת להעלות את המס שמוטל על קבוצות המעסיקות מאמנים זרים

06.07.2014, 18:39 | שירות כלכליסט

התאחדות הכדורגל של רוסיה (FUR) מתכוונת להעלות את המס שמוטל על קבוצות המעסיקות מאמנים זרים. ההתאחדות כבר מטילה מס על מאמנים זרים, אבל ועדה למצוינות מאמנים נפגשה בסוף השבוע כדי לבחון מה צריך להיות גובה המס. 

קראו עוד בכלכליסט

פאביו קאפלו, מאמן נבחרת רוסיה. בדרך החוצה?, צילום: איי פי פאביו קאפלו, מאמן נבחרת רוסיה. בדרך החוצה? | צילום: איי פי פאביו קאפלו, מאמן נבחרת רוסיה. בדרך החוצה?, צילום: איי פי

"המשימה המרכזית שעומדת בפנינו היא לגבש גישה כללית. נסכים על הסכומים בשלב מאוחר יותר", אמר יו"ר הוועדה אנדרי לסקקוב לסוכנות החדשות הממשלתית ITAR-TASS.

קבוצות מהליגה הראשונה שהמאמנים הראשיים שלהן זרים, משלמות בשלב זה מס של 2.5 מיליון רובל (72,800 דולר) להתאחדות, בעוד שקבוצות בפרמיירליג הרוסית משלמות 5 מיליון רובל (145,800 דולר).

בעונה שעברה לשתי קבוצות בליגה הראשונה היו מאמנים זרים: פרנקוס ורקאוטרן הבלגי אימן את קריליה סובייטוב סמרה, וניקולאי קוסטוב הבולגרי את טוסנו. קרוב לוודאי שהמס על הקבוצות שאינן בפרמיירליג הרוסית יישאר נמוך יותר. אולם הוועדה מעוניינת להרחיב את המס כך שיכלול גם עוזרי מאמנים זרים.

בהתאחדות מאמינים שהקבוצות צריכות להכשיר רוסיים לתפקידי מאמנים ולא לחפש תוצאות מהירות על ידי העסקת מאמן זר זמין.

"נפגשנו כבר עם ראשי קבוצות הכדורגל וכעת נציע להרחיב את המס כדי שקבוצות ישלמו גם לעוזרים זרים", מסר מיכאיל גרשקוביץ', שעומד בראש איגוד המאמנים הרוסיים. "אנחנו משוכנעים שהצעד הזה יפתור את המשימה של השגת תוצאות מסוימות ומעבר לכך יאפשר להכשיר מומחים מקומיים".

פאביו קאפלו, מאמנה הזר של נבחרת רוסיה, סופג ביקורות רבות במדינה על כך שאינו מבין את המנטליות של שחקניו הרוסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות