אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל מחסור בכוח אדם בנמל אשדוד: התעשיינים דורשים פיצוי על עיכוב סחורות צילום: צפריר אביוב

בשל מחסור בכוח אדם בנמל אשדוד: התעשיינים דורשים פיצוי על עיכוב סחורות

בלשכת הספנות והתאחדות התעשיינים פנו למשרד התחבורה בדרישה לשנות חלק מצווי הפיקוח על מחירי הסחורות שמגיעות לרציפים. "ההתנהלות הכושלת של הנמל פוגעת בחוסן הכלכלי של היצרנים"

06.07.2014, 20:32 | ליאור גוטמן
לשכת הספנות והתאחדות התעשיינים פנתה היום (א') למשרד התחבורה בדרישה לשנות לאלתר חלק מצווי הפיקוח על המחירים של סחורות שמגיעות לרציפי נמל אשדוד. הדרישה לשינוי נובעת ממחסור בכוח אדם ברציפי הנמל שמעכב לכאורה את העבודה וגורם להם לנזק כספי. לדרישת שני הגופים הצטרף גם איגוד לשכות המסחר.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, נמל אשדוד מקיים בימים אלו מכרז לקליטת 60 סוורים. מדובר במכרז בזק שאמור להסתיים עד ראש השנה - זאת לאחר ניסיונות לבטל את המכרז הקודם בטענות של נפוטיזם. למכרז מתראיינים כ-800 איש, ומבדיקת כלכליסט כשליש מהם כבר עברו את השלב הראשון של ועדת הקבלה בדרך להתמודד על תפקיד בנמל. למרות הזריזות בניסיון לאייש את המשרות, לשכת הספנות, התאחדות התעשיינים ואיגוד לשכות המסחר טוענים שעד שמצבת כוח האדם שם תתמלא, אסור לנצל את המצב ולהטיל על היבואנים והיצואנים עלויות שאין ביכולתם לשלוט עליהם.

נמל אשדוד. התעשיינים דורשים פטור מתשלום עבור הוצאת מטען מהנמל, צילום: גדי קבלו נמל אשדוד. התעשיינים דורשים פטור מתשלום עבור הוצאת מטען מהנמל | צילום: גדי קבלו נמל אשדוד. התעשיינים דורשים פטור מתשלום עבור הוצאת מטען מהנמל, צילום: גדי קבלו

כך, למשל, שלושת הגופים מבקשים פטור מתשלום עבור הוצאת מטען מנמל אשדוד. בשיחה עם כלכליסט מסביר נשיא לשכת הספנות, יורם זבה, שמדובר באחד האבסורדים הגדולים בענף, זאת בשעה שבעל מכולה שנתקע עם סחורה בשל מחסור בידיים עובדות צריך לשלם עד אלף שקל רק עבור הזכות להוציא את המכולה מנמל אשדוד ולהעבירה לנמל חיפה. עוד דורשים שם לקבוע 20 ימי פטור מאחסנה לכל סוגי המטען. עד היום הפטור היה לא אחיד וביחס לסוג המטען. דרישה נוספת היא פטור מתשלום פריקת אוניה בשבת באם קצב העבודה שהחל בשישי היה איטי מדי בשל מחסור בידיים עובדות.

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, סיכם ואמר: "לצערנו ההתנהלות הכושלת של כלל הגורמים האחראיים על הנמל, מפריעה להתנהלות התקינה של היצוא לחו"ל והיבוא לארץ - ופוגעת בחוסן הכלכלי ובמוניטין העסקי של היצרנים הישראליים בפרט. על משרד התחבורה לעשות ככל שביכולתו על מנת למנוע המשך נזקים עתידיים ולאמץ את התיקונים המוצעים".

משרד התחבורה טרם הגיב לבקשות. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות