אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוחי דנקנר: "אי.די.בי כבר לא מעניינת אותי" צילום: בשמת איבי

נוחי דנקנר: "אי.די.בי כבר לא מעניינת אותי"

"מעניין אותי לברוא את עצמי מחדש ולהחזיר חובות ולעסוק בעשייה עסקית חדשה". כך אמר הערב דנקנר בראיון לחדשות ערוץ 2

06.07.2014, 21:44 | כלכליסט

"אני נמצא בתקופה קשה ומאתגרת. אי.די.בי כבר לא מעניינת אותי. מעניין אותי לברוא את עצמי מחדש ולהחזיר חובות, לעסוק בעשייה עסקית חדשה ולהיות עם המשפחה". כך אמר הערב נוחי דנקנר, הבעלים לשעבר של אי.די.בי, בראיון לחדשות ערוץ 2.  

קראו עוד בכלכליסט

"כל מה שאיתי שטרום ביצע, הוא ביצע באופן עצמאי משיקולים עסקיים שלו. לא יזמתי שום תוכנית ולא הייתי שותף שלו בשום צורה", אמר. לדבריו, "לא הכרתי את עדי שלג. מעולם לא נפגשתי איתו, לא דיברתי איתו".

נוחי דנקנר, צילום: בשמת איבי נוחי דנקנר | צילום: בשמת איבי נוחי דנקנר, צילום: בשמת איבי

דנקנר מתייחס, בין היתר, לכתב האישום שהוגש נגדו ביום שני שעבר לבית המשפט המחוזי בת"א בגין הרצת מניות אי.די.בי אחזקות. דנקנר מואשם בעבירות חמורות על חוק ניירות ערך – תרמית מניות, הכנסת פרט מטעה בתשקיף והפרת חובת דיווח - עבירות שהעונש המקסימילי על כל אחת מהן הוא 5 שנות מאסר. כן הוא מואשם בעבירה על סעיף בחוק איסור הלבנת הון - עשיית פעולה ברכוש אסור – שהעונש עליה הוא 7 שנות מאסר.

האישום המרכזי בפרשה עוסק בהנפקת מניות של אי.די.בי אחזקות שבה גויסו מהציבור 342 מיליון שקל בפברואר 2012. על פי כתב האישום דנקנר שחשש מכישלון ההנפקה, רקם תוכנית תרמתית להריץ את מניית אי.די.בי אחזקות. זאת כדי לתמוך בשער גבוה למניה בהנפקה ובכך לסייע לאי.די.בי לגייס יותר כסף מהציבור. אישומים הוגשו גם נגד אי.די.בי אחזקות, שדנקנר כיהן באותה תקופה כיו"ר הדירקטוריון שלה.

על פי כתב האישום הרצת המניות בוצעה באמצעות שורה של עסקאות מתואמות שביצעו איתי שטרום, בעלי חברת ISP, והברוקר שחתם על הסכם עד מדינה, עדי שלג, דרך חשבונות שלהם ושל קרוביהם. שטרום מואשם בנוסף לעבירות שמיוחסות לדנקנר, גם בעבירה של הדחה בחקירה על כך שניסה לכאורה למנוע משלג לחשוף את התרמית.

בכתב האישום נטען שדנקנר ניסה לנצל את מעמדו וקשריו מול הבנקים על מנת להשיג לשטרום מימון בהיקפים גדולים כדי שיוכל להריץ את מניות אי.די.בי. כך למשל הוא צלצל באחד מימי המסחר לבכירים בבנק הבינלאומי וביקש שיסייעו במימון של מיליוני שקלים לשטרום. בנוסף, בתקופת ההרצה שהתרכזה בשלושה ימי מסחר, דאג דנקנר שאנשי עסקים ירכשו מניות במחיר נמוך מ"המריצים", כדי לא לגרום להם להפסדים. לבסוף גם העביר לשטרום כ-8 מיליון שקלים כדי לכסות על הפסדים שנגרמו לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות