אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה רוצה לשכור אלפי מכוניות בשנה לעובדיה צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

המדינה רוצה לשכור אלפי מכוניות בשנה לעובדיה

משרד האוצר נערך לפרסום מכרז בשווי מוערך של 30 מיליון שקל להשכרת מכוניות לעובדי המדינה, ממשפחתיות קטנות ועד מכוניות מנהלים ורכבי שטח

07.07.2014, 06:52 | תומר הדר

משרד האוצר צפוי לפרסם מכרז השכרת רכב לעובדי מדינה בהיקף של כ־198 אלף ימי השכרה בשנה, כך נודע ל"כלכליסט". שווי המכרז מוערך ב־30 מיליון שקל, ומנוסח ראשוני שלו עולה כי הוא יכלול 13 קטגוריות של כלי רכב.

קראו עוד בכלכליסט

הקטגוריה הבסיסית ביותר במכרז היא של מכוניות נוסעים משפחתיות עם מנועי 1.2–1.4 ליטרים, כדוגמת מיצובישי אטראז' וקיה ריו. המכרז כולל גם קטגוריות פחות שגרתיות: רכבים היברידיים, רכבי שטח המצוידים במערכות 4X4, רכבי מנהלים בעלי מנועים בנפח של עד 2.3 ליטרים, וגם רכבי קירור במשקל של עד 7 טונות.

מיצובישי אטראז מיצובישי אטראז'. בקטגוריות המשפחתיות בעלות מנוע 1.4-1.2 ליטרים מיצובישי אטראז

הרכבים מיועדים לשימוש "כל עובד מדינה שהורשה להזמין רכב שכור בשם הממשלה". הסיבה לפרסום מכרז השכרה, ולא רכש או ליסינג, היא שבמודל זה ניתן מענה טוב יותר לצרכים מיידיים של גופים כמו המשטרה, שזקוקה לעתים לרכבים סמויים למשל.

מהנוסח הראשוני עולה שורה ארוכה של דרישות מהספק הזוכה. לפי אחד התנאים, למשל, תוכל המדינה לקנוס את חברת ההשכרה ב־50 שקל אם המכונית תימסר באיחור של יותר משעתיים. כמו כן, המדינה תסכים לשכור רק רכבים שנמצאים על הכביש שנתיים לכל היותר. בנוסף, אם לחברת ההשכרה אין רכב מדגם שהמדינה מעוניינת לשכור, תידרש חברת ההשכרה לספק במקומו רכב מקבוצה גבוהה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות