אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטומי שוב מנסה: יוצאת להנפקה בלונדון לפי שווי של 350 מיליון דולר

מטומי שוב מנסה: יוצאת להנפקה בלונדון לפי שווי של 350 מיליון דולר

לאחר כישלון ההנפקה לפני שלושה חודשים, מטומי יוצאת שוב למהלך של גיוס הון. לאחר שורה של פגישות עם משקיעים שהעניקו משוב חיובי לחברה היא מבקשת עתה לגייס 75 מיליון דולר

07.07.2014, 08:25 | ניר צליק

אחרי שנכשלה בביצוע ההנפקה לפני שלושה חודשים, מנסה שוב מטומי (Matomy), חברת הפרסום הדיגיטלי הישראלית שבשליטת אילן שילוח, לגייס 75 מיליון דולר לפי שווי של 350 מיליון דולר (אחרי הכסף) בבורסה של לונדון.

הנהלת מטומי נפגשה בשבועיים האחרונים עם מספר משקיעים מצומצם במטרה לקבל את חוות דעתם על קידום מהלך של הנפקה. מטומי עדכנה את המשקיעים בתוצאות החברה לרבעון הראשון של השנה, וברכישת השליטה של טים אינטרנט הגרמנית. מטומי רכשה 50% נוספים מחברת טים אינטרנט והעלתה את אחזקתה ל-70%.

בעקבות פגישות אלו והמשוב החיובי שהתקבל מהמשקיעים, החליט דירקטוריון החברה לצאת להנפקה, אשר צפויה להסתיים בימים הקרובים.

ברבעון הראשון של השנה רשמה החברה - כולל תוצאות טים אינטרנט - הכנסות של 68 מיליון דולר ו-6.9 מיליון דולר ב-EBITDA, בהשוואה למחזור של 54 מיליון דולר ו-4.2 מיליון דולר בשנה הקודמת. התוצאות משקפות צמיחה של 26% בהכנסות. את שנת 2013 מטומי סיימה עם הכנסות של 217 מיליון דולר וכ-17 מיליון דולר ברווח הנקי. מחזור ההכנסות של טים אינטרנט ב-2013 היה 23 מיליון דולר וכ-4 מיליון דולר ב-EBITDA.

מטומי החליטה כאמור במרץ האחרון לדחות את ההנפקה, על אף שהחברה הצליחה בגיוס של למעלה מ-100 מיליון דולר ממשקיעים אמריקאים, אירופים וישראלים. זאת מאחר שהיקף הגיוס ממשקיעים אירופים לא הגיע ל-25% מסך כל מחזיקי המניות בחברה, כפי שנדרש על- ידי הרשות לניירות הערך הבריטית כתנאי לרישום למסחר בבורסה הראשית בלונדון.

הבורסה  של לונדון פנתה למטומי לאחר ניסיון ההנפקה והציעה לה לפתוח עבורה ועבור חברות טכנולוגיה ישראליות נוספות את האפשרות להנפיק בבורסה הראשית בלונדון בקטגוריה של חברות צמיחה, בה נדרשים רק 10% בעלי מניות אירופאים. עד לאחרונה יכלו רק חברות אירופיות ולא ישראליות, להירשם בקטגוריה זו של חברות צמיחה. עתה נפתחה האפשרות גם לחברות הטכנולוגיה הישראליות להירשם בבורסה הראשית בלונדון בתנאים מקלים.

בורסת לונדון, צילום: רויטרס בורסת לונדון | צילום: רויטרס בורסת לונדון, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות