אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחברה לישראל התקפלו: ימונה לצים יו"ר בלתי תלוי צילום: אלעד גרשגורן

בחברה לישראל התקפלו: ימונה לצים יו"ר בלתי תלוי

התנגדות נחרצת של מחזיקי האג"ח גרמה לחברה לסגת מהדרישה למנות את רפי דניאלי ליו"ר; ההצבעה על אישור הסדר החוב תתקיים היום ב-12:00

07.07.2014, 09:53 | רחלי בינדמן ודוד רפאלי
החברה לישראל החליטה לסגת מדרישתה למנות את רפי דניאלי, מנכ"ל צים, ליו"ר החברה לאחר שהודיע על עזיבתו את תפקיד המנכ"ל. הרקע: התנגדות נחרצת של מחזיקי האג"ח למינוי של דניאלי, איש אמונם של אנשי החברה לישראל לתפקיד הרגיש ואיום לפוצץ את הסדר החוב שרק גובש.  

קראו עוד בכלכליסט

מחזיקי האג"ח מצידם מעוניינים למנות את אמנון דיק, לשעבר מנכ"ל בזק, לתפקיד היו"ר אך בשלב זה נמנעו הצדדים מלסכם את זהות היו"ר ורק לקבוע כי יהיה זה יו"ר בלתי תלוי. מחזיקי האג"ח חוששים מאד מיו"ר שייצג את האינטרסים של החברה לישראל שתחזיק לאחר ההסדר רק 32% מצים ומעדיפים יו"ר עצמאי.

ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל, צילום: עמית שעל ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל | צילום: עמית שעל ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל, צילום: עמית שעל

בשבוע שעבר הודיע נאמן האג"ח של צים, הרמטיק כי הוא מוציא כתב הצבעה מתוקן להצבעה על אישור החוב ובו סעיף חדש להצבעה הקובע כי אם ימונה יו"ר מטעם צים, מחזיקי האג"ח שיתמכו בסעיף, יתנגדו למעשה לאישור ההסדר.

בחברה לישראל חששו מאד מהפגיעה במוניטין הכרוכה בקריסתה של צים כמו גם מפיטורי אלפי עובדים והעדיפו לוותר על ההתעקשות על זהות היו"ר כדי להביא לאישורו של ההסדר ללא מכשולים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות